Hírek
2024. Szeptember 30. 10:35, hétfő |
Helyi
Forrás: Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
A hatósági ügyintézést érintő változások
2024. október 1-től a kormányhivatalokhoz kerülnek a tűzvédelmi, vízügyi és vízvédelmi, valamint a veszélyes üzemek engedélyezési és felügyeleti hatósági és szakhatósági hatáskörei.
A továbbiakban a kormányhivataloknál intézhető minden folyamatban lévő ügy, valamint az ügyfelek az új eljárásokhoz kapcsolódó kérelmeket és egyéb dokumentumokat is a hatáskörrel és illetékességgel rendelkező kormányhivatalhoz nyújthatják be.
Azokkal az ügyekkel kapcsolatos dokumentumok, amelyekben változatlanul a hivatásos katasztrófavédelmi szerv az eljáró hatóság, az e-papír szolgáltatás igénybevételével nyújthatók be (tűzesethez kapcsolódó kérelem, létesítményi tűzoltóságok, kéményseprőipari hatósági ügyek, veszélyesáru-szállítás, kritikusinfrastruktúra-védelem).
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 13. 06:00, péntek | Helyi
AKTÍV NYUGDÍJASÉLET KARCAGON
Karcagon a nyugdíjas évek nem a visszavonulásról, hanem az aktív közösségi életről szólnak.
2026. Március 13. 06:00, péntek | Helyi
RABLÁS A JÁSZBERÉNYI PIACTÉRNÉL
A 19 éves elkövető délben már a fogda vendégszeretetét élvezhette.
2026. Március 13. 06:00, péntek | Helyi
FÉLÉV ÉRTÉKELÉSE A SZENT PÁL MARISTA ÁLTALÁNOS ISKOLÁBAN
Az idei tanévben ünnepli fennállásának tizenötödik évfordulóját a Szent Pál Marista Általános Iskola, amely alkalomból egy különleges közösségi programsorozatot is szervezett a vezetés.
2026. Március 13. 06:00, péntek | Helyi
KUNMADARASI DÍLEREK LAKAT ALATT
A Karcagi Járási Ügyészség kábítószer kereskedelem bűntette miatt indítványozta 4 kunmadarasi díler letartóztatását.
