Hírek
2025. Szeptember 24. 12:43, szerda |
Helyi
Forrás: Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Az őszi-téli időszakra készülnek Karcagon és környékén

2025. szeptember 24-én került megrendezésre a Karcagi Katasztrófavédelmi Kirendeltség előadótermében a térség közbiztonsági referenseinek III. negyedéves értekezlete és továbbképzése.
Az értekezleten részt vett meghívott vendégelőadóként Fodor Gusztáv, Tiszaszentimre település polgármestere, aki a világ több pontján végzett több évtizedes humanitárius segítő munkáját mutatta be a katasztrófa sújtotta térségekben.
Továbbá az értekezleten résztvevők konzultációt folytattak a településeket érintő, védelmi igazgatáshoz kapcsolódó aktuális feladatokról, a 2025. évi katasztrófavédelmi osztályba sorolásról, az őszi és téli rendkívüli időjárási viszonyokra való felkészülésről, a települések belvízelvezető rendszerek állapotáról, fejlesztési terveikről, a köteles polgári védelmi szervetek riasztási gyakorlatáról.
Fotó: Karcag KvK
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 24. 08:56, szerda | Helyi
KARCAGI DROGDÍLEREK BUKTAK LE
Szerencsére nem okoztak balesetet, a rendőrök időben lekapcsolták őket. Kábítószer-kereskedelem miatt nyomoznak a karcagi bűnügyesek.
2025. Szeptember 24. 08:50, szerda | Helyi
MENEDÉKET KERESNEK A POLOSKÁK
Egyre hűvösebbek az éjszakák. A poloskák is menekülőre fogják és védett helyet keresnek. Elég gyakran előfordulhat az is, hogy a lakásunkban futunk össze velük.
2025. Szeptember 24. 08:48, szerda | Helyi
JÓ HANGULATBAN TELT A KARCAGI ROMA NAP
Más ruhában járnak, más zenére ropják, más ízeket használnak, de mégis egyek vagyunk. A karcagi romák idén is megrendezték a Roma napot, ami most is nagyon jó hangulatban telt.
2025. Szeptember 24. 08:42, szerda | Helyi
X. LENGYEL-NÉMET-MAGYAR IFJÚSÁGI SPORTTALÁLKOZÓ
10. alkalommal került megrendezésre, a Lengyel-Német -Magyar Ifjúsági Sporttalálkozó, melynek ezúttal Karcag volt a házigazdája.