Hírek
2023. Szeptember 21. 17:55, csütörtök |
Helyi
Forrás: Katasztrófavédelem
Erdélyi tűzoltókat képzett a vármegyei tűzoltók szövetsége

A szeptember 15-ével kezdődő hétvégén az erdélyi Szentegyházán helyi, illetve környékbeli tűzoltóknak tartott képzést a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Tűzoltók Szövetsége.
A program keretein belül a szövetség részéről Varga Zoltán tűzoltó főtörzszászlós, a szolnoki hivatásos tűzoltó-parancsnokság szerparancsnoka kárhelyszíni elsősegélynyújtással kapcsolatos ismereteket adott át a közel negyven résztvevőnek, akik négy erdélyi település önkéntes tűzoltó egyesületét képviselték.
Ezt követően a szövetség képviselői Csíkszentsimonban képviselték vármegyénket az Önkéntes Tűzoltó Fesztiválon.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 19. 06:00, péntek | Helyi
EPIPEN ÁTADÓ A KUTHEN UTCAI OVIBAN
Ne kelljen használni, de ha mégis szükség van rá, álljanak rá készen az óvodapedagógusok.
2025. Szeptember 19. 06:00, péntek | Helyi
BAJBA JUTOTT ŐZET MENTETTEK A TŰZOLTÓK
Egy négy méter mély silógödörbe esett egy őz Örményes külterületén. Az állatot a kisújszállási önkormányzati tűzoltók hozták a felszínre létra és mentőkötél használatával.
2025. Szeptember 19. 06:00, péntek | Helyi
ITT A SZÜRET, FIGYELJÜNK A MUSTGÁZRA
Habár vármegyénkben nincsen borvidék, mégis sokan próbálnak meg az otthon megtermelt szőlőből bort készíteni.
2025. Szeptember 19. 06:00, péntek | Helyi
KŐTELEKI DÍLERT VONTAK KI A FORGALOMBÓL
Zárkában gondolkodhat arról, hogy jó ötlet volt-e belevágni a bűnös ügyletbe.