Hírek
2021. Július 05. 13:31, hétfő |
Helyi
Forrás: Katasztrófavédelem
Három embert mentett meg a szén-monoxid érzékelő

A szolnoki lakásban egy nyílt égésterű kazán működött.
Bejelzett a szén-monoxid-érzékelő vasárnap délután Szolnokon, egy Vitéz Tóth Lajos utcai társasház egyik lakásának fürdőszobájában. A jelzés miatt a házban lakó három ember nem sérült meg, és azonnal megkezdte a szellőztetést. A megyeszékhely hivatásos tűzoltói visszazárták az ablakokat és bekapcsolták a fürdőszobában lévő, nyílt égésterű kazánt; majd műszerükkel méréseket végeztek és ki is mutatták a mérgező gáz jelenlétét. Az egység másik lakásban is méréseket folytatott, de ott nem detektált szén-monoxidot. A tűzoltók értesítették a gázszolgáltatót és a kéményseprő-ipari szervet.
Szerencsére ebben az esetben sem sérült meg senki, mert a lakásban volt szén-monoxid-érzékelő. Nem csak télen jelent veszélyt a halálos gáz, hanem nyáron is, hiszen ekkor is működnek a vízmelegítők, illetve minden olyan készülék – páraelszívó, klíma – működése járhat szén-monoxid kialakulásával, amely megváltoztatja a lakás légáramlását. Idén eddig 16 szén-monoxid szivárgáshoz riasztották a tűzoltókat Jász-Nagykun-Szolnok megyében, ezek során személyi sérülés vagy haláleset nem történt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 24. 08:27, csütörtök | Helyi
Víz- és Környezetgazdálkodási Akadémia
Iskolánk 10. évfolyamos diákjaival a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Víz- és Környezetgazdálkodási Intézetében jártunk.
2025. Április 22. 17:06, kedd | Helyi
Vetélkedtek a jászsági iskolák
Jászapáti és Jászfényszaru fiataljai bizonyultak a legjobbnak.
2025. Április 21. 12:08, hétfő | Helyi
Újabb csapás dílerre
Ezúttal egy karcagi, új pszichoaktív anyaggal kereskedő fiatalembert vettek őrizetbe a rendőrök. A bíróság letartóztatta.
2025. Április 20. 11:08, vasárnap | Helyi
ÚJABB JÁSZSÁGI DÍLER ŐRÍZETBEN
A jászladányi rendőrök a Tisza MEKTO bevetési egységével közreműködve egy helyi dílerre csaptak le.