Hírek
2022. Október 25. 20:22, kedd |
Helyi
Forrás: Katasztrófavédelem
Ismét jó szolgálatot tett a szén-monoxid-érzékelő

Jelzett a szén-monoxid-érzékelő hétfő délelőtt Törökszentmiklóson, egy Szabó Rektor utcai családi házban.
A jelzésnek köszönhetően a lakók azonnal kikapcsolták a gázkazánt és nem sérültek meg. A törökszentmiklósi önkormányzati tűzoltók a jelzéskori állapotok visszaállítását követően a műszerükkel kimutatták a mérgező gáz jelenlétét, ezért értesítették a kéményseprőipari szervet és a gázszolgáltatót.
Ebben az esetben sem történt mérgezés, mert a házban működött szén-monoxid-érzékelő, amely időben felhívta a lakó figyelmét a veszélyre. Egy ilyen készülék csupán néhány ezer forintért beszerezhető, cserébe évekre garantálja otthonunk biztonságát. A katasztrófavédelem listát vezet a piacfelügyeleti ellenőrzéseken megfelelt, illetve megbukott érzékelőkről, így segítve a megbízható eszközök kiválasztását.
Fotó: Szőke Péter - BM OKF
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 13. 06:00, szombat | Helyi
ŐSZI RENDEZVÉNYEIRE KÉSZÜL A MŰVÉSZETI ISKOLA
Készül az őszi programokra a Karcagi Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola.
2025. Szeptember 13. 06:00, szombat | Helyi
VASÚTI SÍNEK MELLÉ DOBTÁK A KISKUTYÁKAT
Kishíján elpusztult az a 4 kiskutya, akiket gazdája a tűző napon egy dobozban hagyott a vasúti sínek mellett Törökszentmiklóson.
2025. Szeptember 12. 06:00, péntek | Helyi
ROKKANTAK NAPI RENDEZVÉNY
Megtartotta rokkantak napi rendezvényét a Mozgássérültek JNSZ Vármegyei Egyesületének Karcagi Csoportja.
2025. Szeptember 12. 06:00, péntek | Helyi
FOLYAMATOSAN BŐVÜL A KÖNYVKÍNÁLAT A KÖNYVTÁRBAN
Több mint félezerrel nőtt a Városi Csokonai Könyvtár könyvállománya. Képregényektől kötelező olvasmányokon át a történelmi regényekig továbbra is mindenki megtalálja az ízlésének megfelelő kiadványokat a könyvtárban.