Hírek
2022. Január 10. 17:58, hétfő |
Helyi
Forrás: Katasztrófavédelem
Kigyulladt egy autó Tiszaföldvárnál
Teljes terjedelmében égett egy személyautó vasárnap kora este Tiszaföldvár határában, az egykori szeméttelep környékén.
A város önkormányzati tűzoltói mellett a kunszentmártoni hivatásos egység is a helyszínre vonult, akik közös erővel, két vízsugárral fékezték meg a lángokat. A tűzoltók hőkamerás méréseket is végeztek, megbizonyosodva a roncs visszahűléséről.
Gépjármű-tűz esetén az alábbiak betartására kell figyelni:
Ismerjük autónk műszaki állapotát! A járműtüzek leggyakoribb forrása a hajtás- és fékrendszer, valamint az elektromos hálózat karbantartásának elmaradása.
Rendszeresen vizsgáltassuk át autónkat szakemberrel.
Ne dohányozzunk a gépkocsiban, mert a kárpitra hulló parázs tüzet okozhat. Menet közben se dobjuk ki az égő csikket, mert a menetszél visszafújhatja azt az utastérbe.
Ha menet közben füstöt, tüzet tapasztalunk, a hirtelen mozdulatokat kerülve húzódjunk le az út szélére, szálljunk ki és hívjuk a tűzoltókat.
Javasoljuk, hogy mindenki legalább egy, 2 kilogrammos porral oltó készüléket tartson az autójában, mellyel a kisebb tüzek megfékezhetők. Csak akkor fogjunk hozzá magunk a tűz oltásához, ha ilyennel rendelkezünk!
Ha motortérben keletkezik tűz, csak annyira nyissuk fel a motorháztetőt, hogy a porral oltó csövét alá tudjuk csúsztatni. Ellenkező esetben a beáramló friss levegőtől a tűz belobban és gyorsan szétterjed.
Az ajtók kinyitásánál figyeljünk testi épségünkre, hiszen az átforrósodott karosszéria égési sérüléseket okozhat.
Fotó: Tiszaföldvár ÖTP
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 31. 00:00, szombat | Helyi
TARTALMAS ÉVET HAGYOTT MAGA MÖGÖTT A SZENT ERZSÉBET KATOLIKUS ÓVODA
A Szent Erzsébet Óvoda vezetőjénél, Kovácsné Fodor Mónikánál járt stábunk. A riport során beszélgettünk az elmúlt évről, a kitűzött célokról és az óvodai életről.
2026. Január 31. 00:00, szombat | Helyi
JÉGBE FAGYOTT A HAL TISZADERZSEN
Különös jelenségre bukkantak a Tisza-tavon. A tiszaderzsi Kárász Kikötőben egy vörösszárnyú keszeget találtak, amely teljes egészében belefagyott a jégbe.
2026. Január 31. 00:00, szombat | Helyi
FOCIMEZEKET LOPOTT
Betört a kenderesi futballpálya épületébe, majd számítástechnikai eszközöket, illetve mezeket vitt el 400 ezer forint értékben. A gyanúsított elismerte a bűncselekményeket, de magyarázatot nem adott tetteire.
2026. Január 31. 00:00, szombat | Helyi
ÉLETET MENTETT A BALESET-HELYSZÍNELŐ
Mezőtúron egy rendőr egy utcán fekvő férfira lett figyelmes. Az idős embernek ekkor már nem volt pulzusa. A baleset-helyszínelő azonnal cselekedett.
