Hírek
2023. Szeptember 09. 22:54, szombat | Helyi
LIGETI PIKNIK

A Karcagi Birkacsárda Hagyományőrző Egyesület Ligeti Piknikre várta az érdeklődőket az Akácliget Fürdőben lévő Rendezvényközpontba. A részletekről dr. Csordás László Mátét, az egyesület elnökét kérdeztük.
- A 2021-es első rendezvényünk után ez most gyakorlatilag egy folytatása a Ligeti Pikniknek. A szervező az egyesültünk, a Karcagi Birkacsárda Hagyományőrző Egyesület. A programjainkat nagyon sok felületen hirdettük. Az étel kóstolóban megtalálható a babgulyás, a csülökpörkölt, a karcagi birkapörkölt, a Ferdinánd - ezek mind helyi jellegzetességek és lesz koncert is. Fellép a The Best Company, a Pipás zenekar és a Déryné Kulturális Központ néptáncosai, majd Esztergomból a Keserű nevű formáció. Mindezen túl gyerekeknek is készültünk programokkal, úgy mint a rönkhajítás, célba dobás, zsákba futás, vízhordó verseny, szóval minden korosztály megtalálja a neki való programot- sorolta az elnök, akit a piknik elnevezésről is kérdeztünk.
- Azért piknik a neve a rendezvénynek, mert arra invitáljuk a helyieket, hogy kóstolják meg velünk együtt azokat a finom ételeket, amelyeket helyben elkészítünk és amelyek tájegységünkre jellegzetes ételek.
- Közben beszélgetnek, játszanak a gyerekek és közben zajlanak a programok... mint egy pikniken.
- Igen, ez az indián nyár, vagy vénasszonyok nyara program, bár az időjáráson nem érződik, mert olyan mintha egy augusztus közepi nap lenne, annyira meleg van. Így minden adott a jó hangulathoz.
- Az egyesületnek a karcagi ízek népszerűsítése is fontos feladata.
- Egyesületünk hagyományőrző tevékenységet folytat, és ekként mi is fontosnak érezzük, hogy a gasztronómiai különlegességeket ne csak városhatáron kívülre vigyük el, hanem itt, helyben is képviselhessük. A főzők voltak a mai napon: édesapám, Csordás László, egyesületünk tagja, és egyik kedves barátom, aki már vállalkozóként dolgozik itt és Berekfürdőn.
- A mai nap folytatására, tehát a harmadik epizódra, jövő év márciusában kell számítani - árulta el az elnök.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 09. 09:11, péntek | Helyi
Pitypang csoportosok a "KALANDVÁR"-ban!
Április 29-én került megrendezésre a KALANDVÁR című nyílt szakmai program, melyet a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Pedagógiai Szakszolgálat Karcagi Tagintézménye szervezett.
2025. Május 09. 09:09, péntek | Helyi
Állatbarát diákjaink a Jászberényi Állatkertben!
Intézményünk több diákja és családja járt áprilisban a Jászberényi Állat- és Növénykertben, ahol 5 örökbefogadott állatról gondoskodnak iskolánk tanulói 1 éven keresztül.
2025. Május 09. 09:07, péntek | Helyi
KENGURU MATEMATIKAVERSENY – SIKEREK ISKOLÁNKBAN!
A Matematikai Tehetségekért Alapítvány 2024/2025-ös tanévben is megrendezte Magyarországon, a Kangourou sans Frontieres nemzetközi alapítvány által koordinált Nemzetközi Kenguru Matematikaversenyt.
2025. Május 09. 06:00, péntek | Helyi
ÚJ ELNÖK A VÁRMEGYEI KÖZGYŰLÉS ÉLÉN
Dr. Fazekas Gábor Gyula személyében új elnöke van a Jász-Nagykun Szolnok Vármegyei Közgyűlésnek. Hubai Imre, a korábbi elnök az Agrárminisztérium munkáját fogja segíteni, így ő elbúcsúzott a megyei önkormányzattól.