Városlista
2025. november 10, hétfő - Réka

Hírek

2023. November 06. 11:05, hétfő | Helyi
Forrás: Katasztrófavédelem

Önkéntesek oltották a gázpalackokat

 Önkéntesek oltották a gázpalackokat

Idén eddig 16 olyan tűzeset történt vármegyénkben, melyek során gázpalackok is nehezítették az oltási munkálatokat, ezek közül kettőnél önkéntes tűzoltók is közreműködtek.

Az ismeretek elmélyítése érdekében szervezett képzést november 4-én az önkéntesek számára a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Tűzoltók Szövetsége.

A szolnoki eseményen 18 egyesület 65 tagja vett részt nem csak a vármegyéből, hanem külföldről is, ugyanis az erdélyi Szentegyháza önkéntes tűzoltói is képviseltették magukat. A napot két elméleti képzés nyitotta: elsőként Varga Zoltán tű. főtörzszászlós, a Szolnoki Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság szerparancsnoka beszélt a kárhelyszíni sérült-ellátás módszereiről. Számos esetben fordul elő ugyanis, hogy a tűzoltóegységek érkeznek először a helyszínre, így a sérültek ellátását nekik kell megkezdeniük a mentők kiérkezéséig. A katasztrófavédelem ennek érdekében szervez rendszeresen Disaster Medic képzéseket, melyen ezen irányú ismereteket ad át a tűzoltók részére.

A második előadást Egyed Lajos tű. alezredes, a Békés Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Vármegyei Főügyeleti Osztályának vezetője tartotta a gázpalack-tüzek oltásával kapcsolatosan. A szakember nem csupán a leggyakrabban előforduló propán-bután gázpalackokkal kapcsolatos tapasztalatokat osztotta meg, hanem többek között az acetilén gázpalackok oltásának sajátosságairól is beszélt.

A gyakorlati szekcióban Varga Zoltán az ellátás során használható eszközöket, fogásokat mutatott be, Egyed Lajos vezetésével pedig egy speciálisan erre a célra átalakított gázpalack tüzét olthatták el az önkéntes tűzoltók.

Fotó: Németh Ádám tű. főhadnagy

Kapcsolódó galéria

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 10. 12:25, hétfő | Helyi

ARANY ÉS PETŐFI BARÁTSÁGA A NAGYTEMPLOMBAN

2025. november 4-én került sor arra az irodalmi előadásra, melyen a KNROK általános iskolájának felsősei a gimis tanulókkal együtt ismerkedhettek tovább Petőfi Sándor és Arany János barátságával.

2025. November 10. 10:41, hétfő | Helyi

Állásajánlatok

A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Kormányhivatal Karcagi Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztály aktuális állásajánlata.

2025. November 08. 06:00, szombat | Helyi

HETVEN ÉVES A KINIZSI UTCAI ÓVODA

Több, mint huszonhárom generáció. Közel ennyien koptatták már a Kinizsi utcai óvoda padlóját, amely hetven évvel ezelőtt nyitotta meg kapuit.

2025. November 08. 06:00, szombat | Helyi

RÁTÁMADTAK EGY BIZTONSÁGI ŐRRE KARCAGON

Egy bucsai és egy karcagi férfi meg akarta tartani a lopott szeszes italokat, ezért rátámadtak a biztonsági őrre. A karcagi bűnügyesek őrizetbe vették őket.