Városlista
2025. július 9, szerda - Lukrécia

Hírek

2025. Január 13. 14:08, hétfő | Helyi
Forrás: Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság

Tavaly lakástűzben 5 ember halt meg vármegyénkben

 Tavaly lakástűzben 5 ember halt meg vármegyénkben

2024-ben összesen 273 lakástűz keletkezett Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében, 15-tel kevesebb, mint 2023-ban, ami 5 százalékos csökkenést jelent.

Az év folyamán több mint 5.500 négyzetméternyi épített terület égett le, 600 négyzetméterrel több, mint egy évvel korábban.

A lakástüzekben 5 ember vesztette életét, egyel kevesebben, mint 2023-ban. Októberben egy tiszaderzsi lakóházban ketten haltak meg tűzeset következtében.

A kigyulladt lakóházakban 23 ember sérült meg, pontosan ugyanannyian, mint egy évvel korábban, többségük a belélegzett füst miatt.

2024-ben 31 lakóépület vált tűz miatt lakhatatlanná, ezekből összesen 74 embernek kellett kiköltöznie. A tűz pontos keletkezési helyének, okának és idejének tisztázása érdekében 17 lakástűz után indult tűzvizsgálat. A leggyakrabban elektromos probléma, nyílt láng használata, a fűtési rendszer hibája, főzés, dohányzás vezetett tűzhöz. 14 lakóház tüzénél merült fel bűncselekmény gyanúja.

A 273 tűzzel érintett ingatlan közül egyikben sem volt füstérzékelő. Ez elengedhetetlen minden háztartásban, hiszen egy ilyen készülék a tűz legkisebb jelére, a füstre időben jelez, így van lehetőség épségben elhagyni az épületet és értesíteni a tűzoltókat, akik hamarabb kiérkezve még több értéket tudnak megmenteni.

2024-ben 38 alkalommal vonultak a tűzoltók szén-monoxiddal kapcsolatos esethez, 9-cel többször, mint 2023-ban. 13 ember szenvedett valamilyen mértékű szén-monoxid-mérgezést, 6-tal többen, mint egy éve. Az év során senki sem vesztette életét a mérgező gáz miatt, mint ahogy 2023-ban sem.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 09. 06:00, szerda | Helyi

CSALÁDI NAPOT TARTOTT A KARCAGI NAGYKUN VADÁSZTÁRSASÁG

Lövészversennyel egybekötött családi napot tartott a Karcagi Nagykun Vadásztársaság.

2025. Július 09. 06:00, szerda | Helyi

FÜRDŐZÉS SZABÁLYAI A SZABADSTRANDON

A strandolás, fürdőzés minden ember számára a legjobb időeltöltés a forró nyári napokon. Sajnos azonban könnyen megtörténhet a baj, ha nem tartjuk be az előirt szabályokat.

2025. Július 09. 06:00, szerda | Helyi

CSALÓK AZ ONLINE TÉRBEN

A Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei rendőrök több platformon is próbálják felhívni a figyelmet a sokakat érintő veszélyre, de még mindig naponta vannak áldozatok.

2025. Július 08. 06:00, kedd | Helyi

BEJÁRÁS A DÉLI KÜLVÁROSBAN

A déli külváros közösségi célra hasznosított ingatlanjait nézte meg a város vezetése. Abból a célból, hogy mit, hol kell, illetve lehet fejleszteni.