Városlista
2026. április 7, kedd - Herman

Hírek

2022. Július 09. 16:06, szombat | Belföld
Forrás: infovárosok/illusztráció: pixabay

11 éves nevelt lányát erőszakolta többször is

11 éves nevelt lányát erőszakolta többször is

Jogerősen bűnösnek mondta most ki a bíróság azt a férfit, aki élettársa kiskorú gyermekét erőszakolta meg többször is.

A zalai férfi 2014-ben egy internetes társkeresőn ismerkedett meg későbbi élettársával, aki 2019-ben az akkor 11 éves lányával a vádlotthoz költözött. A speciális iskolában tanuló kislány idővel érzelmileg szorosan kötődött a férfihez, aki részt vett a nevelésében, gondozásában.

Ezt használta ki a pedofil. 2019. augusztusáig a vádlott otthonában – élettársa távollétében – többször is szexuális cselekményeket végzett, illetve végeztetett a felügyeletére bízott sértettel – közölte az ügyészség.

A Zalaegerszegi Törvényszék a vádlottat folytatólagosan elkövetett szexuális erőszak bűntettében mondta ki bűnösnek, ezért 9 év szabadságvesztésre ítélte.

Az elsőfokú ítélet ellen a védelem felmentés, illetve enyhítés iránt fellebbezett. A fellebbviteli főügyészség az elsőfokú ítélet helybenhagyására tett indítványt.

A Pécsi Ítélőtábla kihirdetett ítéletében a vádlott bűnösségét szexuális visszaélés bűntettében állapította meg, és büntetését 4 év szabadságvesztésre mérsékelte.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Rogán szerint ilyen válságos időkben nem szabad kormányt váltani

Nem szabad kockáztatni, és nem szabad egy ilyen válsághelyzetben rábízni az országot olyanokra, akik veszélyes döntéseket tudnak hozni - hangsúlyozta a Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter vasárnap a Hír TV-n.

2026. Április 07. 13:00, kedd | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a Magyar Honvédség képes és készen áll, hogy megvédje a gázvezetéket

A Magyar Honvédség képes és készen áll arra, hogy megvédje a gázvezetéket - írta a honvédelmi miniszter húsvéthétfőn közösségi oldalán, a vasárnapi Török Áramlat elleni szabotázsakcióra reagálva.

2026. Április 07. 09:00, kedd | Belföld

Forgalomkorlátozások lesznek Budapesten az amerikai alelnök látogatása idején

Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten.