Hírek
2012. Április 04. 14:07, szerda |
Belföld
Forrás: mno.hu / MTI
200 ezret engednek a tóba
Az idei halasítások első lépéseként 200 ezer előnevelt csukát engedett a Tisza-tóba a Tisza-tavi Sporthorgász Közhasznú Nonprofit Kft.
Szabó István, a cég szóvivője kedden elmondta: a kisujjnyi méretű, várhatóan 3-4 év múlva horogéretté fejlődő halakat Poroszlón, a Kis-Tiszán és Abádszalók térségében helyezték ki. A beszerzésre kiírt pályázat nyertesétől, az Aranyponty Zrt.-től vásárolt szállítmány értéke nettó 2,4 millió forint – tette hozzá.
Az akcióval a tározó hasznosítója a halasítási üzemtervében 2012-re előírt csukaivadék-telepítési kötelezettségét teljesítette – fogalmazott Szabó István jelezve, hogy a ragadozóhal-állomány gyarapításaként körülbelül 5 hét múlva 100 ezer darab előnevelt süllő, majd június folyamán ugyanennyi előnevelt harcsa is érkezik a tóba, összesen további nettó 2,6 millió forint értékben.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 11. 08:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: rendkívüli forrásokat kapnak a kórházak a klímaberendezések javítására
2026. Június 11. 07:27, csütörtök | Belföld
Kapitány István: júniusban 500 milliárd forintos keretben megnyílnak az energetikai uniós pályázatok
2026. Június 10. 15:00, szerda | Belföld
Elemzők: meglepetést hozott a májusi inflációs adat
Meglepetéssel fogadták az MTI-nek nyilatkozó elemzők az infláció májusi lefékeződését a várt gyorsulás helyett.
2026. Június 10. 14:00, szerda | Belföld
Karácsony Gergely: jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni
Jelenlegi tudásunk szerint a Fővárosi Önkormányzat a jövő héten fizetésképtelenné fog válni - mondta a főpolgármester egy szakmai fórumon, kedden Budapesten.
