Hírek
2020. November 24. 17:40, kedd | Helyi
27-ről 5 százalékra csökkentik az elviteles ételek áfáját az éttermekben.
A kiszállított étel áfája 5 százalék lesz, de a szállítás díja marad 27 százalékos áfával terhelt tétel, így a számlán mindkét tételnek szerepelnie kell.
A kiszállított étel áfája 5 százalék lesz, de a szállítás díja marad 27 százalékos áfával terhelt tétel, így a számlán mindkét tételnek szerepelnie kell.
A kormány most újabb intézkedéseket hozott, amelyekkel az ágazat túlélését segíti. Továbbá megtérítik a szállodák november 8-ig beérkezett, a zárás utáni 30 napra vonatkozó foglalások értékének 80 százalékát.
Ennek feltétele, hogy a munkavállalókat ne bocsássák el, és a dolgozók megkapják a fizetésüket erre az időszakra.
Az éttermek működhetnek házhoz szállítással, az ott dolgozóknak az állam átvállalta a munkabér 50 százalékát és a járulékfizetését – . Mindez jelentős segítség az ágazatban tevékenykedő cégeknek és munkavállalóknak .
Kun János séf örül a döntésnek.
Ezen túlmenően hatályba lépett az az utazásszervezőket érintő intézkedés is, miszerint a vagyoni biztosítékot a 2019-es lezárt forgalmuknak csak az 50 százaléka után kell megfizetni. Mivel a 2019-es év erősebb volt, mint az idei lesz. Ez a kisebb utazási irodáknak óriási lehetőség az életben maradáshoz.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 27. 00:00, csütörtök | Helyi
JÖVŐRE IS FOLYTATÓDIK A MAGYARORSZÁG LEGSZEBB KONYHAKERTJE PROGRAM
A sikersztori folytatódik. Most már egészen biztos, hogy jövőre is lesz Magyarország legszebb konyhakertje- verseny. Amely nem is verseny a szó hagyományos értelmében. Hanem inkább értékteremtés, értékmentés.
2025. November 27. 00:00, csütörtök | Helyi
SZOCIÁLIS MUNKA NAPJA KARCAGON
A Városháza dísztermében köszöntötte településünk vezetése azokat a szociális szférában dolgozókat, akik a legnehezebb pillanatokban is segítséget nyújtanak a bajbajutottaknak.
2025. November 27. 00:00, csütörtök | Helyi
ÉRZÉKELŐT KAPOTT A SZÉN-MONOXID MÉRGEZÉST SZENVEDETT CSALÁD
A tiszasülyi Székely család életében örökös lenyomatot hagyott november 2-ának éjszakája. Ekkor ugyanis mindhárman rosszul lettek a szén-monoxid miatt, és csak a szerencsén múlt, hogy nem történt tragédia.
2025. November 26. 00:00, szerda | Helyi
ELŐADÁS A KÁBÍTÓSZER VESZÉLYEIRŐL
Drogprevenciós előadást tartott a Karcagi Nagykun Református Oktatási Központ általános iskolájában Csehné Jámbor Brigitta, a Karcagi Rendőrkapitányság bűnmegelőzési előadója.
