Városlista
2026. július 26, vasárnap - Anna, Anikó

Hírek

2025. Április 29. 06:00, kedd | Helyi
Forrás: karcag tv

369 MILLIÓT SIKKASZTOTT MUNKAHELYÉRŐL

369 MILLIÓT SIKKASZTOTT MUNKAHELYÉRŐL

A Jászberényi Járási Ügyészség jelentős vagyoni hátrányt okozó, üzletszerűen elkövetett sikkasztás bűntette

és hamis magánokirat felhasználásának vétsége miatt emelt vádat egy 49 éves jászberényi férfivel szemben, aki számviteli menedzserként 18 év alatt 369 milliót sikkasztott a munkahelyéről.

A vád szerint a férfi 2003 márciusától 2022 szeptemberéig számviteli menedzserként dolgozott egy vármegyebeli székhelyű cég jászberényi telephelyein. Feladatai közé tartozott a bérek utalása, a számlák könyvelése, egyéb pénzügyi tevékenységek végzése, utalások bonyolítása, így hozzáféréssel rendelkezett a sértett cég bankszámlájához.

A férfi 2004 augusztusa napja és 2022 decembere között 186 alkalommal, havi rendszerességgel utalt át különböző pénzösszegeket a saját bankszámláira jogosulatlanul akként, hogy a részére jogosan járó munkabér összegét magasabb összegben tüntette fel és azt üzemanyag megtakarításként könyvelte el.

Ezen kívül összesen 30 alkalommal utalt át a saját bankszámlájára jogosulatlanul 13. havi munkabérként, illetve jutalomként feltüntetett összegeket is, de utalt bérelőleg, és osztalék jogcímén is pénzt magának.

A férfi a cég bankkártyáival 8 millió forint összegben vásárolt magának bútorokat is, amiket a cég leltárkészletében rögzített.

A vádlott az évek alatt így összesen mintegy 369 millió forintot tulajdonított el a munkáltatójától.

Az ügyészség a vádiratában a büntetlen férfivel szemben arra az esetre, ha az előkészítő ülésen a cselekmény elkövetését beismeri, 7 év börtönbüntetés, 8 év közügyek gyakorlásától eltiltás, és 5 év foglalkozástól eltiltás kiszabására tett indítványt. A férfinek ezen felül meg kell térítenie az elsikkasztott pénzt is a sértettnek.

Az ügyben a Jászberényi Járásbíróság fog dönteni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 24. 09:22, péntek | Helyi

Befejeződött a tiszaföldvári tűz oltása

183 óra után befejeződött a tiszaföldvári tűz oltása.

2026. Július 23. 11:55, csütörtök | Helyi

Saját kistestvérét bírta rá lopásra

A Szolnoki Járási Ügyészség lopás és kiskorú veszélyeztetése büntette miatt emelt vádat egy 20 éves nővel szemben, aki saját 13 éves testvérét vette rá arra, hogy lopjon.

2026. Július 22. 16:20, szerda | Helyi

Szoba égett egy abádszalóki házban

A tűzoltóknak két oxigénpalackot és egy fegyverszekrényt is ki kellett menteni a tűzből.

2026. Július 20. 19:46, hétfő | Helyi

Egy háromtagú szolnoki család életét mentette meg az érzékelő

Jelzett a szén-monoxid-érzékelő vasárnap este Szolnokon, egy Kolozsvári úti társasházi lakásban.