Városlista
2025. július 4, péntek - Ulrik

Hírek

2023. Május 17. 09:04, szerda | Belföld
Forrás: NAV

37 milliót szagolt ki a NAV kutyája

37 milliót szagolt ki a NAV kutyája

Még hogy a pénznek nincsen szaga – a négylábú szimat profin rácáfolt a teóriára, az ebek több mint 37 milliót szagoltak ki a rejtekhelyen - írja közösségi oldalán az adóhivatal

Másfél milliárd forintot meghaladó adó befizetését csalta el egy biztonsági őröket és takarítókat foglalkoztató számlagyáras bűnözői csoport. A pénzügyi nyomozók az ügyben huszonnégy embert fogtak el, majd gyanúsítottként hallgatták ki őket, közülük négy főt vettek őrizetbe, akik letartóztatásáról döntött a Zalaegerszegi Járásbíróság.

A több mint 30 céget a háttérből irányító bűnszervezet célja az áfafizetési kötelezettség, valamint a hozzájuk köthető foglalkoztatottak munkabére utáni adók és járulékok kijátszása volt. A számlázási láncba beiktatott alvállalkozók valós tevékenységet nem végeztek, pusztán papíron foglalkoztatták és közvetítették a biztonsági őröket és takarítókat.

Az elkövetők egy komplett számlagyárat is működtetettek a fiktív gazdasági események dokumentálására. Ezek az ügyletek azonban a valóságban sosem jöttek létre, a munkákhoz sem emberrel, sem eszközzel nem rendelkeztek a számlakiállító társaságok. A kamuszámlák célja kizárólag az adólevonás volt, az elkövetők ezekkel a módszerekkel, több mint másfél milliárd forinttal károsították meg a költségvetést.

A NAV nyugat-dunántúli nyomozói a fővárosban és további három vármegyében, összesen 31 helyszínen tartottak kutatásokat. Az ügy későbbi gyanúsítottjai igazán kutyaszorítóban érezhették magukat a rajtaütés napján, mikor feltűntek a bankjegyek keresésére is kiképzett négylábúak. Boot, a rottweiler-erdélyi kopó keveréket, és segítőjét, Pixelt, a belga juhászt nem csalta meg a szimata, rövid időn belül összesen több mint 37 millió forint készpénz rejtekhelyét szagolták ki.

A pénzügyőrök autókat, motoros kishajót, karórákat, párnabélésbe varrt, és egyéb helyekre rejtett milliókat foglaltak le, valamint ingatlanokat és bankszámlákat zároltak, mintegy 600 millió forint értékben.

A bűnszervezet egyik irányítóját a NAV kommandósai fogták el, az akciót a helyszíneken és a háttérből a NAV informatikus szakemberei és revizorai segítették.

A nyomozás különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó, bűnszervezetben és üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás és más bűncselekmények miatt folyik.

Ha bűnösségük beigazolódik, a szervezet irányítóira akár 20 év börtönbüntetés is várhat.

Címkék: adóhivatal, NAV

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld

Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását

Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán

2025. Július 04. 09:00, péntek | Belföld

Orbán Viktor: az Európai Bizottság tévúton jár, ha azt gondolja, az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatá

Az Európai Bizottság tévúton jár, azt gondolja, hogy az emberek nélkül is meg lehet hozni egy egész Európa sorsát meghatározó fontos döntést, de téved, az ukrán uniós tagság nem fog megtörténni

2025. Július 04. 08:03, péntek | Belföld

Hőség - Meteorológia: az elmúlt egy hétben 4 centimétert csökkent a Balaton átlagos vízállása

A Balaton erős párolgása miatt az elmúlt egy hétben már 4 centimétert csökkent a tó átlagos vízállása - közölte a HungaroMet Zrt. pénteken a honlapján.

2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Belföld

Mávinform: hosszabb a menetidő a győri fővonalon

Késésekre kell számítani kedd délután a győri vasúti fővonalon, ahol egy műszaki hibás vonat okozott fennakadást.