Hírek
2012. Február 16. 07:56, csütörtök |
Belföld
Forrás: Stop.hu/Autolabor.hu
430 lóerőt küld a versenypályára a Porsche Panamera GTS - VIDEÓ

A vadonatúj autó volánjánál Walter Röhrl.
Most megnézhetitek, mire képest egy Panamera GTS (Grand Turismo Sport) a profik kezei között, a sportautót ugyanis nem más, mint a rallylegenda és a Porsche jelenlegi tesztpilótája, Walter Röhrl vitte ki a spanyol Ascari versenypályára.
Az autó meghajtásáról a Porsche 4.8 literes V8-asa gondoskodik, melyhez semmilyen turbót vagy kompresszort nem kötöttek a mérnökök, szégyellnivalója azonban így sincs. 430 lóereje (316 kW) mellé 520 Nm-t mutat fel, melyet egy PDK (duplakuplungos) váltón keresztül az le mind a négy keréknek.
A GTS-hez alapáron jár a Sport Chrono csomag, mely sokkal direktebbé teszi a motor reakcióit. Akárhogy is, a Panamera ezen változata a nulla-százas sprintet 4,5 másodperc alatt futja, amihez a 288 km/órás végsebesség társítása vélhetően a vásárlóközönség 99 százalékának bőven elegendő lesz. Meglepőnek tűnhet ekkora motortól, de az autó állítólag csak 10,9 litert nyakal be átlagosan 100 kilométerenként, amit alacsonyabb gördülési ellenállású abroncsokkal 10,7-re lehet levinni. A kerekek mérete elől 225/45, míg hátul 285/40, 19 collos felnikre szerelve mindenhol.
Ami még az alap csomaghoz tartozik, az az adaptív felfüggesztés és a Porsche Active Suspension Management (PASM) névre keresztelt, útviszonyokhoz igazodó, sportos vezetést támogató rendszer. A Panamera GTS-t már meg lehet venni Németországban, a magyar szemmel kissé borsos, 116 716 eurós (közel 34 millió forintos) kezdő áron.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 25. 07:45, péntek | Belföld
Orbán Balázs: veszélyes, rázós átmeneti időszak előzheti meg az új világrend kialakulását
A miniszterelnök politikai igazgatója arra figyelmeztetett csütörtökön Tusnádfürdőn, hogy az az átmeneti időszak, ami az új világrend előtt következik, nagyon veszélyes, rázós lehet.
2025. Július 25. 07:44, péntek | Belföld
AM: komplex támogatási program segíti a ragadós száj- és körömfájás sújtotta állattartó telepeket
2025. Július 24. 07:28, csütörtök | Belföld
Kiesett autókerék okozott többszáz négyzetméteres tüzet
Kiesett autókerék okozott balesetet és háromszáz négyzetméteren tüzet a 42-es főút Berettyóújfalu és Földes közötti szakaszán, az utat teljes szélességében lezárták - közölte a katasztrófavédelem honlapján szerda délután.
2025. Július 24. 07:27, csütörtök | Belföld
Csütörtöktől a legmagasabb fokozatú hőségriasztás lép életbe
Csütörtöktől harmadfokúra emelte és szombat éjfélig meghosszabbította a jelenlegi másodfokú hőségriasztást az ország egész területére az országos tisztifőorvos.