Hírek
2011. Július 22. 14:17, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
60 millió forintos támogatást kap a Művészetek Völgye

Pénteken kezdődik a 21. Művészetek Völgye összművészeti fesztivál, amelynek tervezett, 140 millió forintos költségvetéséből 60 millió forint az állami forrás.
Ezt az összeget a kulturális kormányzat a Nemzeti Kulturális Alap miniszteri keretéből biztosítja a szervezőknek.Szőcs Géza kultúráért felelős államtitkár javaslatára dr. Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter az idei fesztivál támogatására vonatkozó döntését már 2011 januárjában meghozta, ezzel lehetővé téve a szervezőknek a kiszámítható tervezést.
A Kapolcsi Kulturális és Természetvédelmi Egylet szervezésében megvalósuló Művészetek Völgye 1989-ben indult. 2008-ban a 20. jubileumi rendezvény a krónikus pénzhiány miatt nem valósulhatott meg, helyette a közönség interaktivitására és a művészek áldozatos fellépésére épülő rendhagyó fesztivált szerveztek Kapolcsi Bűvészeti Napok címmel, az előző évekhez képest jóval kisebb költségvetéssel, de változatlan profillal. 2009-ben forráshiány miatt elmaradt a fesztivál.
A 2010 nyarán hivatalba lépő nemzeti kormány első intézkedései között szerepelt a fesztivál anyagi forrásainak megteremtése. Ennek köszönhetően utolsó pillanatban megvalósulhatott a 20. jubileumi rendezvény.„Közszolgálati” fesztiválunk közel 1.800 programját önerőből nem tudnánk megtartani – írta a kultúráért felelős államtitkárságnak Márta István, a fesztivál főszervezője. Hozzátette, hogy a kormányzati támogatás az összköltség 35-40 százalékát teszi ki, a többit a jegy- illetve szponzorációs bevételből fedezik. Az elmúlt évek tapasztalatai alapján a Művészetek Völgye Magyarország egyik legnagyobb és legnépszerűbb összművészeti fesztiválja, ahol a gazdag és igényes programkínálat valamennyi generáció számára tartalmas nyári időtöltést ígér.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék
2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt
Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.
2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik