Városlista
2026. június 17, szerda - Laura

Hírek

2020. Október 05. 07:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

72 lovas vesz részt a hétvégi Nemzeti Vágtán

72 lovas vesz részt a hétvégi Nemzeti Vágtán

A nyolc helyszínen tartott elővágták győztesei, 72 lovas vesz részt a hétvégi 13. Nemzeti Vágtán a budapesti Hősök terén - közölte Székely Tibor vágtafőkapitány vasárnap reggel az M1 csatornán.

Hozzátette: az eseményt idén a járványhelyzet miatt közönség nélkül rendezik meg, de a Duna csatorna élőben közvetíti majd a versenyeket.

Idén a járvány miatt valószínűleg elmarad a nemzetközi futam, amelyre az előző években az Egyesült Államoktól Katarig érkeztek versenyzők - tudatta a vágtafőkapitány.

Mint mondta, a nézők a vágta mellett magasugrató és kishuszárversenyeket is láthatnak, emellett a rendezvény részeként az 1848-49-es forradalom és szabadságharcot idéző csatajeleneteket tekinthetnek meg.

Címkék: Nemzeti Vágta

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 17. 16:00, szerda | Belföld

Uniós biztos: mióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén

Amióta Magyarország új kormánya hivatalba lépett, már jelentős előrelépések történtek a jogállamiság terén -

2026. Június 17. 14:00, szerda | Belföld

Az ÁSZ elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését

Az Állami Számvevőszék elnöke kezdeményezte az Integritás Hatóság elnöke jogviszonyának megszüntetését a Fővárosi Törvényszéken - közölte az Állami Számvevőszék (ÁSZ) kedden az MTI-vel.

2026. Június 17. 11:00, szerda | Belföld

OGY - Magyar Péter: nem szeretnénk kisajátítani sem 1956, sem 1989 történetét

Nem szeretnénk kisajátítani, birtokolni, sajátunkká tenni sem 1956, sem 1989 történetét - mondta Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés keddi ülésén, napirend előtt.

2026. Június 17. 09:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a kommunikációs csatornák elhanyagolása volt a probléma, nem az üzenet

A kommunikációs csatornák elhanyagolása, nem pedig az azokban haladó üzenet volt a probléma - közölte a Fidesz elnöke kedden a Facebook-oldalán.