Hírek
2021. December 27. 10:37, hétfő | Helyi
7500 db maszk átadása
Papp Bernadett karcagi vállalkozó 7500 db orvosi maszkot adományozott Karcag Város Önkormányzata részére. Az adományt a Városházán Szepesi Tibor polgármester vette át.
- Nagyon nagy szükségünk van a védekezéshez ilyen adományokra, hiszen a covid még itt van közöttünk - mondta Szepesi Tibor.
- Ahhoz, hogy megfelelően tudjunk védekezni a szociális, az egészségügyi és oktatási intézményekben és a Városházán is, ahol nagyon sokan megfordulnak, intézik ügyeiket, sokan vannak zárt térben egy helyen, nagyon fontos, hogy a fertőtlenítő eszközök, a maszkok rendelkezésünkre álljanak. A mai napon Papp Bernadett vállalkozótól kaptunk 7500 maszkot, amelyeknek az egészségügyi, a szociális intézményeinkben és a szünet után az oktatási intézményekben is nagyon fontos lesz a használata. Maga a város és az önkormányzat is törekszik arra, hogy minél több eszközt beszerezzen, hiszen nem tudjuk hol van a vírusnak a vége. Remélem hamarosan kilábalunk belőle, de addig is nagy szükség van arra, hogy azok a vállalkozók társadalmi szerep vállalásukként támogassák a várost, a lakosságát, a védekezésben, amit nagyon szépen köszönünk, ahogy ezt a mai adományt is - fogalmazott a városvezető.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 09:14, hétfő | Helyi
SZÍVEN LŐTTE A SZOMSZÉD KUTYÁJÁT
Beváltotta korábbi fenyegetését az a cibakházi lakos, aki június elsején egy légpuskával, közvetlen közelről lőtte meg a szomszédjából átszökött kistestű kutyát.
2026. Június 22. 09:13, hétfő | Helyi
KORÁBBAN KEZDŐDÖTT A TISZAVIRÁGZÁS
A megszokottnál korábban kezdődött a Tisza egyik leglátványosabb és legkülönlegesebb természeti jelensége, a tiszavirágzás, a kedvező időjárásnak köszönhetően.
2026. Június 22. 09:13, hétfő | Helyi
NEM ISMERTE BE A TETTÉT
Felfegyverkezve elkövetett garázdaság miatt állt bíróság elé egy 36 éves, büntetett előéletű férfi Szolnokon.
2026. Június 22. 09:11, hétfő | Helyi
ELBALLAGTAK A „REFISEK”
Ünnepi istentisztelet keretében búcsúztak el iskolájuktól a Karcagi Nagykun Református Oktatási Központ Általános Iskola Tagintézményének végzős diákjai a Református Nagytemplomban.
