Hírek
2021. Október 07. 09:56, csütörtök | Helyi
8 EZER TÁRGYRÓL GONDOSKODNAK
Az elmúlt hónapokban sokat dolgoztak azon a múzeum dolgozói, hogy mára minden tárgy a helyére kerüljön.
A malomhoz képest itt már nagyobb minőségű fejlődés látható, hiszen tárgytípusonként és foglalkozási áganként külön helyiségbe rakták a tárgyakat.
Bár még ez is messze áll az ideálistól, illetve amit a gyűjteményi szabályzat, illetve az Országos Gyűjteményi Törvény előír, de már az nagyszerű dolog, hogy könnyen tisztán tartható, száraz épületbe kerültek a tárgyak és itt biztonságban vannak.
A tárgyakon van pár múzeumbogár, amit folyamatosan irtanak, hogy ne csak tíz-tizenöt évig maradjanak fent a tárgyak, hiszen egy múzeum az örökkévalóságnak dolgozik, hogy még unokáink is lássák a tárgyakat.
Dr. Nagy Molnár Miklós azt is elmondta, hogy nem látványraktárt készítenek, ahhoz még az előírások miatt óriási anyagi invesztícióra lenne szükség, másrészt a tárgyak egyelőre olyan állapotban vannak, hogy csak megfelelő szakértő kézzel lehet hozzányúlni. Egyelőre maga a raktár nem látogatható, csak kutatási engedéllyel, amit az igazgató ad ki minden esetben.
A múzeum munkatársai folytatják a raktár korszerűsítését, szabványosítását. Most a nyertes pályázatnak megfelelően idén az ablakokat a tárgyak védelme érdekében a napsugarak elől UV-fóliával befedik, de a természetes fény megmarad.
Mérőműszereket vásárolnak a pára és a hőmérséklet mérésére, mobil klímát is beszereznek, ha az anyagi forrásaik megengedik, mert az a páratartalom szabályozásában is segít majd.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 31. 08:20, péntek | Helyi
Fél év alatt négyszer rabolta ki kiskorú áldozatát
A Karcagi Járási Ügyészség folytatólagosan, felfegyverkezve elkövetett rablás bűntette miatt emelt vádat egy 32 éves férfival szemben.
2026. Július 30. 17:24, csütörtök | Helyi
Hellora érkezett a drog
A rokonok Kunmadarason terítették a kábítószert.
2026. Július 30. 10:34, csütörtök | Helyi
Négy autó volt érintett egy szolnoki balesetben.
Parkoló személygépkocsinak gurult neki egy autó szerda délután Szolnokon, a Lengyel légió utcában.
2026. Július 29. 09:07, szerda | Helyi
Csütörtöktől harmadfokú hőségriasztás
Az országos tisztifőorvos a HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. előrejelzése alapján harmadfokú hőségriasztást rendel el az ország egész területére július 30-tól.
