Hírek
2012. Március 20. 14:11, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
A fehér rizs növeli a cukorbetegség kialakulásának kockázatát
A fehér rizs hozzájárulhat a 2-es típusú diabétesz kialakulásához – mutattak rá a Harvard Egyetem kutatói. Minden egyes nagy adag tál rizs ugyanis 11 százalékkal növelte a betegség kialakulásának kockázatát.
Az Egyetem kutatói mindezt négy országban, Kínában, Japánban, Ausztráliában és az Egyesült Államokban elvégzett vizsgálatuk alapján állapították meg. Ehhez mintegy 350 ezer embert vizsgáltak 22 éven keresztül, s ez idő alatt 13 ezer személynél alakult ki a 2-es típusú diabétesz.
A szerzők a British Medical Journal című szakfolyóiratban azt írták: 'Úgy találtuk, hogy a fehér rizs vélhetően növeli a kettes típusú cukorbetegség kockázatát, különösen akkor, ha nagyobb mennyiségben fogyasztják, ahogyan azt az ázsiaiak teszik'.
A barna rizsben ugyanakkor olyan tápanyagok, rost, magnézium, vitaminok vannak, amelyek megvédenek a betegség kialakulása ellen – írja a Fox News.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
2026. Június 24. 11:20, szerda | Belföld
Az NKFH országos vizsgálatot indít az edzőtermek általános szerződési feltételeinek ellenőrzésére
A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) országos témavizsgálatot indít az edzőtermeket üzemeltető vállalkozások által alkalmazott általános szerződési feltételek fogyasztóvédelmi szempontú ellenőrzésére
2026. Június 24. 08:10, szerda | Belföld
Hőség - Szinte az egész ország területén nagyon erős UV-B sugárzás várható szerdán
Szerdán a figyelmeztetési kritériumot meghaladó UV-B sugárzás várható szinte az ország egész területén - közölte az MTI-vel a HungaroMet Zrt. kedden.
2026. Június 23. 20:10, kedd | Belföld
V4-csúcs - Magyar Péter: a visegrádi négyek együttműködése visszatért
A visegrádi négyek együttműködése visszatért - mondta a magyar miniszterelnök kedden Gödöllőn, a visegrádi együttműködés (V4) kormányfőinek találkozója után tartott sajtótájékoztatón.
