Városlista
2026. június 28, vasárnap - Levente, Irén

Hírek

2022. Június 29. 11:03, szerda | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

A gyorshajtás buktatta le az ittas sofőrt - videó

A gyorshajtás buktatta le az ittas sofőrt - videó

Szirmabesenyő térségében állítottak meg a járőrök egy gyorshajtót, aki ittasan ült a volán mögé.

A Borsod-Abaúj Zemplén megyei rendőrök a minap mozgó sebesség-ellenőrzéses módszerrel mérték a gyorshajtóka a 26-os számú főúton.

Az egyenruhások június 24-én 10 óra után Szirmabesenyő térségében bemértek egy autót, aminek vezetője a megengedett 90 kilométeres sebesség helyett 107-el közlekedett. A járőrök megállították az autót vezető 50 éves ongai férfit, akinél az alkalmazott alkoholteszter pozitív értéket mutatott.

A helyszínen bevont vezető engedély mellett a hatóság a sebességtúllépés miatt 15 ezer forint helyszíni bírságot is kiszabott – közölte a rendőrség.

A Miskolci Rendőrkapitányság továbbá járművezetés ittas állapotban vétség megalapozott gyanúja miatt büntetőeljárást is kezdeményezett a sofőrrel szemben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld

Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől

A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.

2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld

Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály

Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni

2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld

Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak

Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására

2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld

Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága

Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága