Hírek
2024. Október 16. 09:45, szerda | Életmód
A halloweeni tök nem való a természetbe!
A közösségi médiában több helyen felbukkant javaslat, hogy a kifaragott Halloween tököket, illetve töklámpásokat az ünnep után vigyük ki a vadállatoknak táplálékul.
A takarmánytök nem természetes része az erdőnek, mezőnek. A vadállatok egy része ugyan elfogyasztja (pl. a mindenevő vaddisznók), de más fajok megbetegedhetnek tőle. A faragott tökben gyakran maradnak szennyezett gyertyamaradékok, a mécsesek műanyag és fém részei, melyek miatt az ezeket elfogyasztó állatok elpusztulhatnak.
A málladozó, bomló, rothadó tök különben sem szép látvány egy erdei séta közben...
Aki teheti, a töklámpást komposztálja kertjében, vagy tegye az elszállításra váró zöldhulladékba! A gyertya, mécses maradékát természetesen ilyen esetben is a kommunális hulladékgyűjtőbe tegyük!
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 22. 07:39, csütörtök | Életmód
Hankó Balázs: a magyar kultúra olyan, mint a levegővétel
A magyar kultúra olyan, mint a levegővétel – hangsúlyozta Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter szerdán az M1 aktuális csatorna műsorában.
2026. Január 22. 07:34, csütörtök | Életmód
Jön a 100 milliárd forintos akcióterv az éttermeknek
Jön a 100 milliárd forintos akcióterv az éttermeknek - közölte a kormány a Facebook-oldalán szerdán.
2026. Január 21. 07:25, szerda | Életmód
Megmentették a könyvállományt, újra látogatható a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár
Nyolc hónapnyi munkával sikerült megmenteni a Pannonhalmi Főapátsági Könyvtár állományát a kenyérbogár-fertőzéstől, így a klasszicista teremkönyvtár ismét fogad látogatókat.
2026. Január 20. 07:13, kedd | Életmód
Megnyitják a veszprémi érseki palota könyvtárszobáját a magyar kultúra napja alkalmából
Megnyitják a veszprémi érseki palota könyvtárszobáját a látogatók előtt a magyar kultúra napja alkalmából, január 24-én.
