Hírek
2016. Április 08. 07:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
A hétvégén borús, esős lesz az idő

Az elmúlt napokban megszokott meleg, napsütéses időjárása helyett a hétvégén borús, csapadékos időre és lehűlésre kell készülni. Néhol a nappali maximumhőmérséklet is 10 Celsius-fok körül alakul
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Pénteken többnyire erősen felhős lesz az ég, a Dunántúlon és északon több helyen, délkeleten helyenként alakul ki eső, zápor, zivatar. A Dunántúlon többfelé megélénkül, néhol megerősödik a légmozgás, zivatarok környezetében akár viharos széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb hőmérséklet 10-15 fok között valószínű. Napközben általában 20-25, a Nyugat-Dunántúlon 15-20 fok lehet.
Szombaton túlnyomóan borult lesz az ég, és országszerte várható eső, zápor, főként keleten egy-egy zivatar is kialakulhat. A Dunántúlon többfelé erős lesz a szél is. A leghidegebb órákban 7-13 fok lehet. A legmagasabb hőmérséklet a Nyugat-Dunántúlon 10 fok körül alakul, keletebbre egyre melegebb lesz, a Tiszántúlon 19-20 fok is lehet.
Vasárnap reggel, délelőtt még többfelé várható eső, záporeső, később egyre kevesebb helyen lehet csapadék. Az északkeleti országrész kivételével sokfelé megerősödik a szél. A minimumhőmérséklet 6-11 fok között valószínű. A nappali maximumok várhatóan 11-18 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 27. 08:56, vasárnap | Belföld
Megjelenik a kínai Chery autómárka a magyar piacon
Megjelenik a Chery autómárka Magyarországon, a vezérképviseleti feladatokról a Grand Automotive vállalattal kötött megállapodást a kínai Chery Automobile - közölte a magyar társaság az MTI-vel.
2025. Április 27. 08:51, vasárnap | Belföld
Donald Trump Jr: Orbán Viktor és Donald Trump bizalmon alapuló kapcsolata jó alap a gazdasági kapcsolatok erősítésére
Orbán Viktor magyar miniszterelnök és Donald Trump közötti jó személyes viszony, bizalmon alapuló kapcsolata jó alapot szolgálhat a gazdasági kapcsolatok erősítésére
2025. Április 27. 08:50, vasárnap | Belföld
Meteorológia: csaknem 17 Celsius-fokos eltérés volt pénteken az ország kelet és nyugati része között
Csaknem 17 Celsius-fokos különbség volt pénteken az ország keleti és nyugati részeinek csúcshőmérséklete között - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szombaton.
2025. Április 26. 10:08, szombat | Belföld
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra
Az 1000-2000 lakosú települések italüzletei is pályázhatnak a 3 millió forintos támogatásra