Városlista
2026. május 25, hétfő - Orbán

Hírek

2020. Április 20. 13:23, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A kijárási korlátozás idején is kábítószerrel árult egy Pécsen letartóztatott férfi

A kijárási korlátozás idején is kábítószerrel árult egy Pécsen letartóztatott férfi

Új pszichoaktív anyaggal való visszaélés miatt tartóztatott le a Pécsi Járásbíróság egy férfit, aki a kijárási korlátozás idején is droggal kereskedett a baranyai megyeszékhelyen.

A 29 éves magyar férfi tavaly novembertől egészen az elmúlt napokig adott el kábítószereket ismerőseinek a Pécsi Törvényszék – a múlt pénteken egy hónapra elrendelt letartóztatásról kiadott – hétfői közleménye szerint.

Kiemelték: a férfi a koronavírus-járvány miatt bevezetett kijárási korlátozások idején is folytatta tevékenységét. A tőle kábítószert vásárló ismerőseit autóval Pécsre szállította, a városban beszerezte a kért anyagot, és a kocsiban eladta számukra.

A férfit azért tartóztatták le a bíróság közleménye szerint, mert a szabadon hagyása a bizonyítást veszélyeztethetné, a tanúkat befolyásolhatná, s mivel maga is kábítószer-fogyasztó, bejelentett munkahellyel és jövedelemmel nem rendelkezik, újabb bűncselekményt követhetne el.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 24. 09:38, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: csökken a kormánytagok, a képviselők és a polgármesterek fizetése

Jelentősen csökkenni fog a miniszterelnök, a miniszterek, az országgyűlési képviselők és a polgármesterek fizetése - közölte Magyar Péter miniszterelnök az RTL-nek adott, szombat este sugárzott interjújában.

2026. Május 24. 09:29, vasárnap | Belföld

Balog Zoltán: nem volt kormányzati kérés a kegyelmi ügyben

2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld

Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása

Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.

2026. Május 23. 15:00, szombat | Belföld

Mark Rutte NATO-főtitkárral egyeztetett Orbán Anita