Városlista
2026. június 13, szombat - Antal, Anett

Hírek

2017. Március 18. 09:30, szombat | Helyi

A legidősebb tilalmasi lakost köszöntötték

A legidősebb tilalmasi lakost köszöntötték

Nem költözött be a városba, ma is a volt tanyaközpontban él. Rajongással veszik körül gyermekei, a 9 unokája és a 10 dédunokája.

A Karcag-Tilalmas városrész legidősebb lakosát, Nagy Sándorné Szilágyi Annát 90. születésnapja (1927. február 28.) alkalmából március 2-án az önkormányzat és a maga nevében Nagyné László Erzsébet, a kórház főigazgatója, a településrész képviselője köszöntötte.

Annuska néni Álmosdon született és 1963-ban, amikor agrármérnök férje a Tilalmasi Állami Gazdaságban kapott munkát, akkor költöztek ide. Három lányuk és két fiúk született. Amikor a gyerekek nagyobbak lettek, Annuska néni az állami gazdaságban az üzemi konyhán helyezkedett el, onnan ment nyugdíjba is. Férje sajnos már meghalt, azóta egyedül él.

Nem költözött be a városba, ma is a volt tanyaközpontban él. Rajongással veszik körül gyermekei, a 9 unokája és a 10 dédunokája. Mint mondta, nagyon jó gyerekei vannak, mindegyikre büszke. Kilencvenévesen is kertészkedik Annuska néni, már várja a tavaszt, a jó időt, hogy veteményezzen, sétálgasson Tilalmason.

Ma is mindennap süt - főz. Kedvence a jellegzetes karcagi kelt tésztás sütemény, a ferdinánd, de a töltött káposztát akár heti kétszer is megfőzi, s szereti a húslevest is.

Címkék: 90 éves, Karcag, Tilalmas

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 13. 05:00, szombat | Helyi

UDVARBÓL MINTAGAZDASÁG

Egy karcagi udvar, ahol a bolti zöldségek helyett a természet diktálja a menüt. Harmincöt év munka után országos díjat ért az a konyhakert, amely a hőség és a szárazság ellenére is bőséges termést ad a családnak.

2026. Június 13. 05:00, szombat | Helyi

TERMÉSZETVÉDELEMRE NEVEL AZ ŐZHÍVÓ TÁBOR

Több mint tízéves múltra tekint vissza a Karcagi Nagykun Vadásztársaság által szervezett Őzhívó Tábor, amely a helyi és a régiós utánpótlás-nevelés egyik bázisává vált.

2026. Június 13. 05:00, szombat | Helyi

TETŐKET BONTVA JUTOTT BE A BETÖRŐ A HÁZAKBA

Megkeserítette a jászkisériek mindennapjait egy helyi tolvaj. A tetőket bontva jutott be a betörő a házakba.

2026. Június 13. 05:00, szombat | Helyi

ARANYÉKSZEREKRE UTAZTAK A CSALÓK

Magukat a NAV munkatársának kiadó ismeretlenek károsítottak meg két szolnoki nőt, és arany ékszereket vittek el az ingatlanból. Az egyik ál-navost, valódi rendőrök fogták el.