Hírek
2023. Augusztus 11. 12:51, péntek |
Külföld
Forrás: MTI
A magyar katasztrófavédelem segítséget ajánlott az árvíz sújtotta Szlovéniának
A magyar katasztrófavédelem búvárcsapatot, szivattyúkat, munkagépeket és az árvízi védekezéshez szükséges eszközöket ajánlott fel az árvízi helyzet kezelésére Szlovéniának.
Emlékeztettek arra, hogy a múlt hétvégi felhőszakadások Szlovéniában komoly árvizeket okoztak, és az áradások hatalmas pusztítást végeztek, több ezer embernek kellett elhagynia az otthonát.
Ebben a helyzetben Magyarország az OKF útján 22 tagú, terepjárókkal, csónakokkal felszerelt búvárcsapatot, 6 nagy teljesítményű szivattyút és kezelőszemélyzetét, 2 kotrógépet, 2 billenőplatós teherautót, 2 műszaki szakértőt, homokzsákokat, fektetőanyagokat és árvízi védekezéshez szükséges egyéb eszközöket ajánlott fel a szomszédos országnak - sorolták.
A felajánlott szakemberek és eszközök csak a segítség elfogadását követően indulnak Szlovéniába - tartalmazza az OKF közleménye.
Fotó: Youtube
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 30. 09:51, kedd | Külföld
Kreml: Moszkva egyetért Donald Trumppal abban, hogy közel a rendezés
Moszkva egyetért Donald Trump amerikai elnöknek azon kijelentésével, miszerint a felek közel állnak az ukrajnai konfliktus rendezéséhez, és a tárgyalások végső szakaszban vannak
2025. December 30. 09:47, kedd | Külföld
Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin: visszavonul az ukrán hadsereg
Mindenhol visszavonulnak az ukrán fegyveres erők a harci érintkezési vonal mentén - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök az orosz hadsereg parancsnokaival hétfőn megtartott tanácskozáson.
2025. December 29. 07:48, hétfő | Külföld
Donald Trump Kijevbe is kész elutazni, ha az előmozdítja a béke ügyét
Donald Trump akár Kijevbe is kész elutazni, amennyiben az előmozdítja a béke ügyét, hogy az ukrán parlamentben felszólaljon egy megállapodás elfogadásának érdekében
2025. December 29. 07:44, hétfő | Külföld
Orosz elnöki tanácsadó: a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről
Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök vasárnap folytatott telefonbeszélgetése során egyetértettek abban, hogy a harcok végleges leállítása érdekében Kijevnek politikai döntést kell hoznia a Donyec-medencéről
