Városlista
2025. július 1, kedd - Annamária

Hírek

2014. Augusztus 19. 05:00, kedd | Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség

A magyarok nem mosogatni mennek Angliába

A magyarok nem mosogatni mennek Angliába

A külföldön dolgozó magyarok háromnegyede nem akar visszaköltözni hazánkba, mutatott rá egy friss felmérés, amelyet a MTA Társadalomtudományi Kutatóközpontjának Kisebbségi Intézete készített a Londonban dolgozó honfitársaink között. A felmérés szerint a Londonban dolgozó magyar tipikusan mintegy két éve költözött ki, felsőfokú végzettségű, többnyire budapesti, és többségük magasabb státuszú munkát kapott, mint itthon.

Az online kérdőívet 5200-an töltötték ki. Az eredmények szerint az átlag 33 éves, háromnegyedük dolgozni ment ki, a felüknek volt konkrét ajánlata, amikor nekivágott, a többiek kint kerestek maguknak munkát.

A legtöbben a rossz a gazdasági helyzet okolják a távozásért, de minden negyedik válaszadó a magyar politikát jelölte meg indokként. Itthon a 70 százalékuknak volt munkája, külföldön most 90 százalékuk dolgozik.

A többségük magasabb státuszú munkát kapott, mint itthon, így megdőlni látszik az a felfogás, hogy mosogatni mennek a magyarok Angliába. Többségük elégedett a helyzetével, háromnegyedük nem is akar hazajönni, öt éven belül gondolni sem akar erre a lehetőségre. A kiköltözők negyven százaléka Budapesten élt, a vidékiek között azonban nagyobb a diplomások és az idősebbek aránya.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 28. 08:41, szombat | Életmód

Az agrárminiszter szerint jó minőségű a magyar dinnye

A tavalyihoz képest a dinnyeimport mennyisége 51 százalékkal csökkent, ami azt jelenti, hogy a dinnyetermesztők ki tudják elégíteni a hazai igényeket és exportálni is tudnak

2025. Június 27. 07:24, péntek | Életmód

Palkovics László: hamarosan elkészül Magyarország megújított MI-stratégiája

A Nemzetgazdasági Minisztériumtól (NGM) hamarosan a kormány elé kerülhet Magyarország megújított Mesterséges Intelligencia Stratégiája

2025. Június 27. 07:14, péntek | Életmód

Nagy István: a komló és sörárpa termesztésének komoly jövője van Magyarországon

A magyarországi komló- és sörárpa-termesztésnek komoly jövője van, ugyanis az országban működő sörgyárak képesek a jelenleginél jóval nagyabb mennyiséget is felvásárolni ezekből