Városlista
2026. május 3, vasárnap - Tímea

Hírek

2023. Szeptember 25. 09:29, hétfő | Belföld

A Mészáros Autó Javító Kft. javítja ezentúl a mentőautókat

A Mészáros Autó Javító Kft. javítja ezentúl a mentőautókat

Mészáros Lőrinc autójavítója szerelheti a mentőautókat a következő négy évben, évi egy, összesen négymilliárd forintért, derül ki az Elektronikus Közbeszerzési Rendszeren közzétett hirdetményből.

Az Országos Mentőszolgálat június közepén, egy hónapos leadási határidővel írta ki az „OMSZ gépjármű javítás szolgáltatás2023” című tendert, aminek eredményét augusztusban már közölték is. Úgy tudjuk, azóta a szerződést is aláírták már a Mészáros Autó Javító Kft.-vel (így szerepel a cégnévben) - szúrta ki a 444.hu.

„A közbeszerzés tárgya: gépjárművek teljes körű garancia-és szavatossági időn túli javítása, melyeket Ajánlatkérő műhelyében bármely okból nem tud, vagy nem akar elvégezni,” írják az elvégzendő feladatról. Példaként többek közt a vizsgáztatást, a futómű- és motorjavítást, illetve a javítófényezést. A keretszerződés évi 1 milliárd forintról szól, négy éven át.

Egyetlen cég versenyzett a pályázaton Mészárosék ellen, de a Turcsán Autószervízt formai hibák miatt kizárták. A konkurens ajánlattevő hiánypótlásra egy sor adatot nem adott be, amiből úgy tűnik, hogy annyira nem törték magukat a tender elnyerésért.
Mészáros győztes cége eddig nem kapott nagy figyelmet, pedig a Mészáros Autó Javító Kft.-t már 2011-ben megalapította. 10 évvel később is még csak 113 milliós éves bevétele volt, ami tavaly már 651 millióra nőtt. Hogy készülnek valamira, azt jelezte, hogy tavaly a cégeszközállománya is felduzzadt 283 millióról 900 millióra. Megérte a befektetés, a mentősökkel kötött szerződés éves összege jóval nagyobb, mint a cég eddig rekordbevétele.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 03. 10:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: Radnai Márk és Rost Andrea is kormánybiztos lesz

2026. Május 02. 14:00, szombat | Belföld

Tanács Zoltán: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország

Új fejezetet kell nyitni a kormány és a tudomány viszonyában, olyan oktatási rendszert kell építeni, amely képes kinevelni a 21. század tudósait, szabad tudomány nélkül nincs szabad ország

2026. Május 02. 09:11, szombat | Belföld

Választás 2026 - Jogerős az országgyűlési választás eredménye

Jogerőssé vált az április 12-ei országgyűlési választás eredménye, miután a Kúria a választás országos listás eredményét megállapító határozat ellen benyújtott két jogorvoslati kérelmet elutasította pénteken.