Városlista
2026. március 12, csütörtök - Gergely

Hírek

2024. Február 12. 18:09, hétfő | Helyi
Forrás: Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság

A NÁDASBAN REJTETTE EL A LOPOTT MOTORT

A NÁDASBAN REJTETTE EL A LOPOTT MOTORT

A rendőrök gyanúsítottként hallgattak ki egy túrkevei férfit. A sértett pár órán belül visszakapta járművét.

Egy túrkevei lakos kért segítséget a helyi rendőröktől 2024. február 10-én délelőtt. Az idős férfi az egyenruhásoknak elmondta, hogy a család lakatlan háza előtt, lezáratlanul hagyta segédmotoros kerékpárját, majd pár percre bement az ingatlanba. Mire visszatért az utcára, a járművet már nem találta ott, valaki elvitte.

A rendőrök azonnal adatgyűjtésbe kezdtek, és egy biztonsági kamera felvételei alapján, személyismeretüknek köszönhetően, rövid időn belül azonosították a feltételezett elkövetőt. Egy helyi lakost állítottak elő a Túrkevei Rendőrőrsre, és lopás vétség miatt gyanúsítottként hallgatták ki. A 30 éves férfi elismerte a bűncselekmény elkövetését. A rendőrök egy közeli nádasban elrejtve megtalálták a járművet, amit a bejelentést követően pár órán belül visszaadtak a tulajdonosának.

A sértett nagyon hálás volt a rendőröknek, mivel a motor mindennapi közlekedéséhez, mozgásához nélkülözhetetlen.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 12. 11:41, csütörtök | Helyi

ÖSSZEFOGÁS ALEX GYÓGYULÁSÁÉRT

A kisújszállási Oros Alex traumatikus születés miatt veszítette el jobb karjának mozgásképességét. A család eddigi kitartása és a bécsi idegtranszplantációs műtét már hozott eredményeket.

2026. Március 12. 11:38, csütörtök | Helyi

MEGÚJULT FEGYVERNEK KÖZPONTJA

Jelentős mérföldkőhöz érkezett Fegyvernek településfejlesztési programja. Az elmúlt időszakban nemcsak a városközpont nyert új arculatot, hanem egy modern, minden igényt kielégítő helyi piac is várja már a lakosokat.

2026. Március 12. 11:00, csütörtök | Helyi

SIKERES ÉVET ZÁRT AZ AKÁCLIGET GYÓGY- ÉS STRANDFÜRDŐ

A vendégforgalom 2%-kal, míg a kereskedelmi szálláshelyek igénybevétele kiemelkedő mértékben, 8%-kal emelkedett. A fürdő vezetőjét kérdeztük meg a téma kapcsán.

2026. Március 12. 10:56, csütörtök | Helyi

TETÉZTE A BAJT

A Szolnoki Járási Ügyészség hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt emelt vádat egy 68 éves szolnoki férfi ellen, aki az intézkedő adóellenőrrel szemben erőszakosan lépett fel.