Hírek
2019. Július 24. 09:42, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A nemzetközi pénztárakban lehet visszaváltani a jegyeket az olasz vasutassztrájk miatt

Az olaszországi vasutassztrájk miatt szükséges menetjegy-visszaváltást vagy a jegy más időpontra érvényesítését a nemzetközi jegypénztárakban intézhetik az utasok - közölte a Mávinform kedden az MTI érdeklődésére.
Az olasz vasutasok szerdán 9 és 17 óra között munkabeszüntetést tartanak. Az utazók a Trenitalia olasz vasúttársaság honlapján úti céljuk megadásával lekérdezhetik a minimális szolgáltatás keretében közlekedő járatokat - hívta fel a figyelmet a Mávinform a Trenitalia közleményére hivatkozva.
Magyarországról közvetlen járatok nem indulnak Olaszországba. A Mávinform tájékoztatása szerint az utasok Olaszországba, illetve Olaszországon át, valamint visszaútra szóló előreváltott jegyeikkel lemondhatnak az utazásról.
A Magyarországon váltott jegyek árát kezelési költség levonása nélkül visszatéríti a MÁV-Start, vagy más időpontra érvényesíti a menetjegyet.
Amennyiben az utasok nem mondanak le az utazásról, jegyeik záradékolásáról szükség esetén külföldön kell gondoskodniuk. A jegyek visszatérítését a jegykiadó ország ezzel megbízott jegykiadó helyein, általában a nemzetközi pénztáraknál lehet kérni - közölte a Mávinform.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 08:44, péntek | Belföld
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható
A hétvégén többfelé felhős, záporos, zivataros idő várható, a Dunántúlon lesz hűvösebb és felhősebb, míg a Tiszántúlon és a Dél-Alföldön lesz melegebb, oda inkább csak vasárnap érkezik meg a csapadék
2025. Augusztus 01. 08:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: nagyon nagy az érdeklődés a 3 százalékos lakáshitel iránt
Nagyon nagy az érdeklődés a fix 3 százalékos lakáshitel iránt - mondta a miniszterelnök a Kossuth rádióban pénteken.
2025. Augusztus 01. 08:39, péntek | Belföld
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet
Veszprém és a Bakony-Balaton régió elnyerte az Európa Sportrégiója 2026 címet – közölte a pályázatot koordináló Veszprém-Balaton 2023 Zrt. csütörtökön az MTI-vel.
2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld
15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik
A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik