Városlista
2025. április 27, vasárnap - Zita

Hírek

2022. Március 23. 17:00, szerda | Sport
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A szerbek ellen készül a Nemzetek Ligájára a válogatott

A szerbek ellen készül a Nemzetek Ligájára a válogatott

A magyar labdarúgó-válogatott a csütörtöki, szerbek elleni barátságos mérkőzéssel megkezdi felkészülését a júniusi és szeptemberi Nemzetek Ligája- mérkőzésekre, de még inkább a jövő évi Európa-bajnoki selejtezőkre.

Marco Rossi szövetségi kapitány ugyan öt újoncot hívott meg, de alapjaiban az új ciklusra sem változtatott a keret összetételén. A lehetséges debütálók közül az OTP Bank Liga góllövőlistáját vezető Ádám Martinnak és a honosított Callum Stylesnak a bemutatkozását övezi nagyobb érdeklődés. Előbbi fizikai adottságai révén a csapatkapitány Szalai Ádám pótlására kínálhat lehetőséget a középcsatár poszton, míg az angol másodosztályban szereplő Barnsley játékosa a középpályán jelenthet erősítést.

Rajtuk kívül először kapott meghívót a Debrecen 20 éves középpályása, Baráth Péter, míg a védelem tengelyében a Szalai Attila sérülése miatt behívott Spandler Csaba juthat bizonyítási lehetőséghez, a kapus poszton harmadik számúként pedig Szappanos Péter szerepel újoncként a keretben.

Az olasz szakvezető kérésének megfelelően a két márciusi felkészülési mérkőzésen erős riválisok ellen építheti a csapatát a Nemzetek Ligája még nehezebbnek ígérkező erőpróbáira, ugyanis csütörtökön a Puskás Arénában azzal a Szerbiával találkozik, amely többek között Portugáliát megelőzve jutott ki a november 21-én kezdődő világbajnokságra. A magyarok alig másfél éve kétszer is összecsaptak a szomszédos ország együttesével, és egy-egy győzelemmel és döntetlennel zártak. Ám azóta Dragan Stojkovicot nevezték ki szövetségi kapitánynak, irányításával pedig a szerb csapat 12 mérkőzéséből nyolcat megnyert, s csupán egyszer kapott ki, így kifejezetten nehéznek ígérkező 90 perc vár Rossi tanítványaira.

A magyar válogatott jövő kedden Észak-Írország vendégeként folytatja felkészülését az NL-re, melynek élvonalában küzdve az Európa-bajnok olaszokkal, az Eb-ezüstérmes angolokkal, valamint a németekkel találkozik majd a csoportkörben. A távlati és sokkal fontosabb cél azonban a 2024-es, németországi Európa-bajnokság selejtezősorozatának sikeres megvívása. A kvalifikációs csoportokat október 9-én sorsolják ki.

A magyar-szerb mérkőzés csütörtökön 19.30-kor kezdődik a szlovák Filip Glova sípjelére.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 27. 08:45, vasárnap | Sport

Spanyol Király Kupa - Hosszabbítás után győzte le a Barcelona a Real Madridot

A Barcelona nyerte a labdarúgó Spanyol Király Kupáját, amelynek szombati fináléjában hosszabbítás után 3-2-re legyőzte a Real Madridot. A katalánok fennállásuk során a 32. alkalommal hódították el a trófeát.

2025. Április 27. 08:45, vasárnap | Sport

Öttusa vk - Gulyás Michelle aranyérmes

Gulyás Michelle kiegyensúlyozott, magas szintű versenyzéssel aranyérmet nyert az öttusázók budapesti világkupaviadalán. Bauer Blanka ötödik, Guzi Blanka nyolcadik, Eszes Noémi 12., Mészáros Emma 13. lett.

2025. Április 25. 18:45, péntek | Sport

Dobogós évkezdés a Red Bull Ringen!

Végre elindult az idei szezon is, erős év elé néznek a Kermor Motorsport versenyzői. Histo Cup szezonnyitó verseny 2025.

2025. Április 25. 18:39, péntek | Sport

Beni és Ákos a Slovak Karting Centerben

A CEE második fordulóján Vida Beni és Madaras Ákos képviselte a Kermor Motorsportot.