Hírek
2012. Február 02. 12:42, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A túlsúlyosaknál gyakoribbak a bőrproblémák
Fiataloknál, különösen serdülőknél gyakori probléma a pattanásos bőr, amelynek kialakulásában jelentős szerepet játszik a túlsúly és a nem megfelelő étrend.
Állítja egy új tanulmány, amely a The Archives of Dermatology című folyóiratban jelent meg.
Egy legújabb kutatás bebizonyította, hogy a túlsúly és a pattanásos bőr között összefüggés található, különösen a serdülő lányok és a fiatal nők körében. Az adatok tanúsága szerint a probléma a tizenévesek húsz százalékát érinti.
Az aknés (pattanásos) bőr és a túlsúly közötti kapcsolatot vizsgáló legújabb kutatás 3600 tinédzser adatait dolgozta fel. Részletesen vizsgálták a fiatalok testsúlya és bőrproblémái közötti összefüggést, amelyet korrigáltak a pattanások kialakulásában, valamint figyelembe vettek egyéb tényezőket is, mint az étrend és az életkor.
A vizsgálati eredmények kimutatták, hogy a túlsúlyos vagy elhízott tizenévesek körében jóval gyakrabban fordulnak elő pattanásos bőrproblémák, mint normál testsúlyú társaiknál. A pattanások kialakulása ezen kívül az egészségtelen étrenddel is összefüggésben áll: a cukros üdítőitalok és a zsíros, egészségtelen élelmiszerek túlzott fogyasztása a hízás mellett a pattanások kialakulásához is hozzájárul.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik
2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével
Hasznos és konstruktív megbeszélést folytattam António Costával, az Európai Tanács elnökével - közölte Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke, miniszterelnök-jelölt szerdán este a Facebook-oldalán.
2026. Április 30. 07:25, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: hamarosan érkeznek az uniós források
Hamarosan érkeznek az európai uniós források Magyarországra - közölte Magyar Péter leendő miniszterelnök, miután egyeztetett Ursula von der Leyennel, az Európai Bizottság elnökével szerdán Brüsszelben.
2026. Április 29. 13:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - Varga Mihály: egyhangúlag döntött a monetáris tanács az alapkamat szinten tartásáról
Egyhangúlag és egyetlen napirendi javaslatként döntött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa az alapkamat szinten tartásáról
