Hírek
2016. Június 10. 07:41, péntek |
Belföld
Forrás: mti
A vasúti átjárók biztonságos használatáért kampányol a MÁV és a rendőrség
Országszerte 46 vasúti-közúti átjáróban végez ellenőrzéseket a MÁV és a rendőrség pénteken - tájékoztatta a vasúttársaság az MTI-t. A szervezők a kereszteződések használatának szabályaira hívják fel a figyelmet.
Közleményük szerint a kampánynak és a szigorított ellenőrzéseknek köszönhetően 2014-hez képest tavaly az átjárókban 10 százalékkal kevesebb, 66 baleset történt. A balesetek majdnem mindegyikét az okozza, hogy a közlekedők megpróbálnak átérni még a vonat előtt, esetleg egy pillanatra kihagy a figyelmük.
A kampány részeként az egri vasútállomáson középiskolásoknak tart rendhagyó baleset-megelőzési órát a MÁV és a Heves Megyei Rendőr-főkapitányság.
Mint írták, a balesetek hátterében száz százalékban az autóvezetők figyelmetlensége, a KRESZ előírásainak megszegése áll, vasúti berendezés meghibásodásából eredő baleset hat éve nem történt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld
Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra
Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.
2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld
Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!
A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is
2025. December 24. 10:24, szerda | Belföld
Steinbach József: el kell csendesedni, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát
Karácsony az Istenre figyelés ideje, de el kell tudni csendesedni ahhoz, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát
