Hírek
2021. Október 27. 13:53, szerda | Helyi
A ZENE VILÁGNAPJÁN

"A zene az életnek olyan szükséglete, mint a levegő. Sokan csak akkor veszik észre, ha már nagyon hiányzik."
- Kodály Zoltán szavai jól illenek a zene világnapjához - mondta Plósz Csilla, a KÁIAMI vezetője, az Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskolai Tagintézmény koncertje kezdetén.
Az UNESCO Nemzetközi Tanácsa Yehudi Menuhin kezdeményezésre 1975-ben emelte, október 1-jét A ZENE VILÁGNAPJA rangjára.
Azóta emlékezünk meg a jeles napról a művészeti iskolában is egy hangversennyel. Pénteken felléptek az iskola elsős diákjai és azok közül is többen, akik már évek óta tanulnak egy hangszeren, vagy a magánénektanszakon.
Itt mutatkoztak be az iskola új tanárai is egyrészt kísérték zongorán tanítványaikat, másrészt önállóan is felléptek diákjaik és a szülők előtt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 24. 08:27, csütörtök | Helyi
Víz- és Környezetgazdálkodási Akadémia
Iskolánk 10. évfolyamos diákjaival a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Víz- és Környezetgazdálkodási Intézetében jártunk.
2025. Április 22. 17:06, kedd | Helyi
Vetélkedtek a jászsági iskolák
Jászapáti és Jászfényszaru fiataljai bizonyultak a legjobbnak.
2025. Április 21. 12:08, hétfő | Helyi
Újabb csapás dílerre
Ezúttal egy karcagi, új pszichoaktív anyaggal kereskedő fiatalembert vettek őrizetbe a rendőrök. A bíróság letartóztatta.
2025. Április 20. 11:08, vasárnap | Helyi
ÚJABB JÁSZSÁGI DÍLER ŐRÍZETBEN
A jászladányi rendőrök a Tisza MEKTO bevetési egységével közreműködve egy helyi dílerre csaptak le.