Hírek
2021. Október 14. 21:04, csütörtök | Helyi
ADOMÁNY A KÓRHÁZNAK

Fodor Gusztáv lelkésszel, a Tisza-tavi Keresztény Polgári Kör egyik alapítójával beszélgettünk, hiszen újabb adománnyal érkezett Karcagra.
A Tisza-tavi Keresztény Polgári Körnek a menetrend szerinti járata megérkezett Karcagra - mondta a lelkész, a kör elnöke, aki most két adományt is hozott.
A Magyar Református Szeretetszolgálattal karöltve a Tisza-tavi Keresztény Polgári Kör egymillió forint értékű orvosi eszközzel ajándékozta meg a Kátai Gábor Kórházat és a Tisza-tavi Keresztény Polgári Kör egymillió forint értékű sporteszközt ajándékozott a Karcagi Sportegyesületnek, ezzel is támogatva a sport életet.
Arra kérte mindkét intézményt, folytassák ezt az elkötelezett, fantasztikus munkát amit végeznek.
Karcag mellett most Kenderes is kapott ajándékot, azt ottani katolikus óvodának félmillió forint értékű játékadományt vittek.
A hollandiai protestánsok gyűjtötték ezeket az adományokat, s Fodor Gusztávékra bízták, hogy postásként adják át a lehető legjobb helyre. Így döntöttek a karcagi és kenderesi segítség mellett.
A kórháznak nagyon értékes elektromos műtőágyak és hasznos orvosi segédeszközökérkeztek.
Mint megtudtuk, egy nagyon szép adományt készítenek elő a Kátai Gábor Kórháznak. Hollandiában Amszterdamban az AMC és egy másik kórház össze fog olvadni, és most azért lobbizik a Gyermekek Szükségben Alapítvány és a Tisza-tavi Keresztény Polgári Kör, hogy sok bútort és orvosi eszközt a Kátai Gábor Kórház számára ajánljanak fel.
- Csak köszönetünket fejezhetjük ki újfent, hiszen ez már a sokadik adomány, amelyet a Tisza-tavi Polgári Kör, illetve a Református Szeretetszolgálaton keresztül került városunkba - mondta Szepesi Tibor polgármester, aki szerint a kórház és a KSE egy-egymillió forint értékű adománya segíti a megfelelő ellátást, a jobb körülményeket legyen az egészségügy, szociális, vagy sport terület.
Nagy Attila Csaba, a kórház gazdasági vezetője örömmel vette át az adományt, mely mint fogalmazott, segítséget nyújt a kórház működésében. Gyakorlatilag orvostechnikai eszközökről és mindennapi használatot segítő anyagokról van szó, melyek könnyítik a kórház működését azzal, hogy ezeket már nem kell beszerezniük, és gördülékenyen tudják szervezni a munkát az osztályokon a betegek érdekében.
A két műtőágy is jókor érkezett, hiszen több műtőegységgel rendelkezik a kórház, és ezeknek az eszközöknek a karbantartása alapvetően jelentős költség, így jó, hogy van tartalék, amit majd tudnak ilyenkor használni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 14. 06:00, szombat | Helyi
ARATÁS ELŐTTI GÉPSZEMLE
Megkezdődött a visszaszámlálás. Napokon belül elárasztják a gabonatáblákat a betakarítást végző gépek. Az aratás előtt azonban van még egy nagyon fontos dolguk a gazdáknak, a gépszemle.
2025. Június 14. 06:00, szombat | Helyi
VÁROSI SÉTÁKAT SZERVEZ A MÚZEUM
A tavalyi nagy sikerre való tekintettel a karcagi múzeum ebben az évben is meghirdette helytörténeti sétáját óvodásoknak és általános iskolásoknak.
2025. Június 14. 06:00, szombat | Helyi
ÉLMÉNYBESZÁMOLÓT TARTOTT TÓTH RÉKA
Egykori általános iskolájában tartott motivációs élménybeszámolót Tóth Réka válogatott birkózó. Aki nem ment üres kézzel, legutóbbi versenyein szerzett érmeit is magával vitte.
2025. Június 14. 06:00, szombat | Helyi
REKORDSZÁMÚ ELSŐ VÉRADÓ JELENTKEZETT
A Felsőoktatási Véradó Heteken rekordszámú első véradó jelentkezett.