Városlista
2025. június 14, szombat - Vazul

Hírek

2021. December 09. 08:50, csütörtök | Helyi

ADVENTI HANGULAT A VIRÁGBOLTOKBAN

ADVENTI HANGULAT A VIRÁGBOLTOKBAN

Szalai Zsuzsa virágkötővel beszélgettünk advent kapcsán arról, milyenek az idei jellemző színek, milyen dekorációkat keresnek a vásárlók.

A divatszínek nagyon sokrétűek, van, ami még kicsit szokatlan a vásárlók számára.
Régóta megszokott a púderszín, mely letisztult, kedves fagyi színre is emlékeztet, de ugyanúgy jelen van a piros, a hagyományos karácsonyi szín, de a kék, s megjelent a kék-arannyal, ami kicsit meghökkentő, de ugyanakkor elegáns.
A fekete-arany, még a virágkötő szakmának is idegen, de a szemnek kellemes - sorolja a szakember, aki sok egyénre szabott adventi koszorú és karácsonyi asztaldísz kérést is teljesít.
Tapasztalata szerint sokan otthon maguknak készítik el az emberek az adventi koszorút, ez jó családi program a gyerekekkel, ők csak az alapanyagot, kiegészítőket keresik az üzletben.

Sokan vendégfogadásra az ajtó elé is készítenek dekorációt, ezek nagyobbak, időjárásállók.
Idén jellemező, hogy a megszokott díszek mellett a koszorúkon, asztaldíszeken kis jelenetek - híd, kis kedves figurák, havas táj, szarvas, házikó, szánkó is megtalálható.
Keresettek a cserepes virágok is, fő virág a mikulásvirág, de a karácsonyi kaktusz, az amarilliszek is.


A fenyőfára kerülő díszeknél is a díszgyertyától kezdve számtalan a variáció a kiegészítőkben színekben és formákban - szalag, csillagok, hópehely, angyalka, üveggömb - mind szóba jöhet az olcsóbbtól a nagyobb, drágább, minőségi termékig.


A decemberi névnaposoknak - Éva, Judit, Gabriella, Viktória, Anikó - a vágott virág választék is hatalmas a tulipán, a frézia és éppúgy megtalálható, mint a rózsa.

A virágkötő az utolsó pillanatig dolgozik, de az ünnep előtt ő is díszbe öltözteti lakását a színekkel az asztal terítékhez igazodik, így inkább a fehér, egyszerűbb színeket használja majd, bár neki is tetszik a kék, a fekete az arannyal.

A gyermekkel érkező anyukák, de a felnőttek is, az üzletben kialakított baldachinos karácsonyi saroknál szívesen fotózkodnak, ezzel kis mosolyt, boldogságot ad nekik Szalai Zsuzsa, aki reméli, vásárlói számára is boldog, szeretetteljes lesz az ünnep.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 13. 13:04, péntek | Helyi

Napokon belül itt a tiszavirágzás, ezeken a túrákon bárki a varázslat részese lehet

Nyár elején különleges természeti jelenségnek lehetünk szemtanúi a Tisza mentén: a Tiszavirágzás idején milliónyi kérész jelenik meg a folyó felszínén és kezdi meg látványos, rövid idejű nászát.

2025. Június 13. 06:00, péntek | Helyi

ÖSSZEFOGTAK A VÁRMEGYE GAZDÁI

Adomány Parajdért. Több mint hárommillió forintot gyűjtöttek össze a vármegyei gazdák a bajba jutott parajdi sóbánya, illetve az erdélyi árvíz károsultjainak megsegítésére.

2025. Június 13. 06:00, péntek | Helyi

SZAKKÖRI RANDEVÚ

Iskolások, szülők, nagyszülők, rokonok, barátok előtt mutatták be legújabb előadásikat a városunkban működő színjátszókörök.