Hírek
2021. Február 11. 08:50, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Akció indul a véradói hajlandóság fokozásáért
A véradói hajlandóság fokozásáért és a rendszeres véradók elkötelezettségének erősítéséért Együtt az egészségért! címmel hirdetnek akciót a betegek világnapján, február 11-én
- közölte az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) szerdán az MTI-vel. A tájékoztatás szerint a kezdeményezés az Egészségügyi Technológia és Orvostechnikai Szállítók Egyesülete (ETOSZ), a Magyar Diagnosztikum Gyártók és Forgalmazók Tudományos, Ismeretterjesztő és Érdekvédelmi Egyesülete (HIVDA), az Orvostechnikai Szövetség és az OVSZ együttműködésében valósul meg.
Mint írták, az orvostechnikai szektor kiemelten fontosnak tartja a folyamatos és zavartalan kórházi ellátást, és ezt a véradók támogatása és a véradás népszerűsítése útján is segíteni kívánja. A világnapon minden véradót az akcióban részt vevő szervezetek által felajánlott kézfertőtlenítővel ajándékoznak meg.
Emellett azoknak a többszörös véradóknak, akik február 11-én tízedik, huszadik vagy harmincadik alkalommal adnak vért, Covid-19 ellenanyag (IgG) tesztelési lehetőséget is biztosítanak - tudatták a közleményben.
A véradási helyszínekről és időpontokról a www.ovsz.hu és a www.voroskereszt.hu oldalakon lehet tájékozódni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 29. 07:33, szerda | Belföld
Ukrajnaellenes szövetséget hozna létre Szlovákia, Csehország és Magyarország
Magyarország meg akarja erősíteni politikai szövetségeit Brüsszelben, és azon dolgozik, hogy Csehországgal és Szlovákiával összefogva szövetséget hozzon létre az Európai Unióban, hogy megállítsa Brüsszel ukránpolitikáját
2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld
Gulyás Gergely szerint az Európai Bizottság mindent megtesz a jelenlegi kormány eltakarításáért
2025. Október 29. 07:30, szerda | Belföld
Orbán Viktor: nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat
Nemcsak megvédjük, hanem folyamatosan emeljük a nyugdíjakat - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében kedden este.
2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld
Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség
Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.
