Városlista
2025. november 6, csütörtök - Lénárd

Hírek

2025. Január 31. 08:11, péntek | Helyi
Forrás: Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség

Aki másnak vermet ás…

Aki másnak vermet ás…

A Karcagi Járási Ügyészség személyi szabadság megsértésének bűntette miatt emelt vádat egy 47 éves karcagi férfivel szemben,

aki a volt élettársát féltékenységből eredő vita miatt egy órán keresztül nem engedte ki az ingatlanából, majd végül ő nem tudott elmenni, mert begörcsölt a lába.

A férfi 2024. február 10-én, délután ittasan megjelent korábbi élettársa karcagi lakóhelyén, ahol féltékenységből fakadóan a nőt számon kérte. A férfi a vita során egyre agresszívebb lett, ezért a nő a bejárati ajtóhoz szaladt, hogy az ingatlanból kijusson, azonban a férfi utolérte, és az ajtót a nő előtt bezárta, hogy ne tudjon kimenni. A sértett ezután hátsó, udvarra nyíló ajtóhoz szaladt, de azon sem jutott ki, mert a vádlott visszarántotta, és azt az ajtót is bezárta.

Amikor a nő megpróbálta az ajtót kinyitni, a férfi a falhoz lökte, a fejét a falhoz ütötte, majd a hajánál fogva rángatni kezdte. A nő többszöri kérését követően mintegy fél óra elteltével kiengedte az udvarra.

A férfi az udvaron ismét kiabált a nővel, karókat húzott ki a földből, az ereszcsatornát és az udvaron lévő tárgyakat rugdosta, majd a kiskapu kilincsét többször megpróbálta letörni azért, hogy a sértett ott se tudjon kimenni.

Mindeközben azonban a férfi lába begörcsölt, ami miatt az udvaron le kellett feküdnie a földre, így a nő a kiskapun keresztül távozott az ingatlanból és a szomszédjától, valamint rokonaitól kért segítséget.

A Karcagi Járási Ügyészség vádiratában a büntetlen férfivel szemben végrehajtásában próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetés kiszabásásra tett indítványt.

Az ügyben a Karcagi Járásbíróság fog – várhatóan tárgyalás mellőzésével – döntést hozni.

A mellékelt képen a férfi által bezárt ajtók láthatók, melyet a nyomozó hatóság készített a helyszíni szemle során.

Címkék: ügyészség, Karcag

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 06. 13:09, csütörtök | Helyi

Büszkeségünk – Bacskai Enid

Iskolánk tanulója, Bacskai Enid, környezetvédelmi technikus képzésben résztvevő diákunk, a nyár folyamán egy budapesti színjátszó társulathoz csatlakozott, és már első színészi előadásán is bemutatkozhatott.

2025. November 06. 06:00, csütörtök | Helyi

SZABADULÓSZOBA A SZENTANNAI NYÍLT NAPJÁN

Sötét tanteremben, telefonnal világítva bolyongtak a diákok és matematikai feladatokat oldottak meg a Szentannaiban a nyílt nap egyik programján.

2025. November 06. 06:00, csütörtök | Helyi

LELŐTTE A PORTÁJÁRA TÉVEDT KUTYÁT

A nyugalom megzavarására alkalmas tudósítás következik. Nem tetszett a jászberényi férfinek, hogy idegen kutya tévedt a portájára, ezért lelőtte. Most vádat emeltek ellene.

2025. November 06. 06:00, csütörtök | Helyi

JÁTÉKOS NYÍLT DÉLELŐTT A KINIZSI UTCAI OVIBAN

Hetven éve nyitotta meg kapuit a Kinizsi utcai óvoda. A gyermekintézmény az évforduló előtt tisztelegve több napos ünnepséget rendezett.