Városlista
2026. június 22, hétfő - Paulina

Hírek

2013. Február 20. 05:00, szerda | Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Akupunktúrával a szénanátha ellen

Akupunktúrával a szénanátha ellen

A szénanáthában szenvedők tüneteinek enyhítésében segíthet az akupunktúra - állítja egy új tanulmány, amely 422 pollen allergiában szenvedő páciens bevonásával készült - írja a Heatlh Day.

Egy nyolc hetes kezelést követően az akupunktúrát kapottak a szénanátha tüneteinek nagyobb csökkenéséről számoltak be, s kevesebb gyógyszert kellett szedniük, mint a kontrollcsoport tagjainak. Ugyanakkor az akupunktúra előnyei újabb nyolc hét elteltével megszűntek.

'Ez azonban nem jelenti, hogy az akupunktúra hatékonysága elhalványulna' - mondta Dr. Benno Brinkhaus, kutatásvezető. A vizsgálat 16. hetén mindkét csoport tagjainak enyhültek a tünetei, ez annak is volt köszönhető, hogy ekkorra kezdett lecsengeni az allergiás időszak.

A hagyományos kínai orvoslás, az akupunktúra stimulálja a bőr bizonyos pontjait úgy, hogy befolyásolja az energia áramlását. A szakértők azt nem tudták pontosan megmondani, hogy az akupunktúra miként csökkenti az allergiás tüneteket, de bizonyítékok vannak rá, hogy csökkenti a gyulladásossal járó fájdalmakat, így az allergiás reakciókat is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 21. 15:00, vasárnap | Életmód

Meteorológia: megdőlt az országos melegrekord szombaton

Az előzetes adatok alapján megdőlt az országos melegrekord szombaton - közölte a HungaroMet Zrt. szombat délután a Facebook-oldalán.

2026. Június 19. 14:00, péntek | Életmód

Bóna Szabolcs: a klímaváltozás már nem a jövő, hanem a jelen kihívása

Az idei év ismét emlékeztet bennünket arra, hogy a klímaváltozás már nem a jövő, hanem a jelen kihívása - jelentette ki Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter Facebook-bejegyzésében csütörtökön.

2026. Június 18. 15:00, csütörtök | Életmód

Magyarország csatlakozott az erdők védelmét célzó európai kezdeményezéshez

Magyarország csatlakozott az erdők védelmét célzó európai kezdeményezéshez - közölte az Élő Környezetért Felelős Minisztérium (ÉKFM) szerdán az MTI-vel.

2026. Június 17. 13:00, szerda | Életmód

Erdő Péter fogadta Magyar Pétert

Erdő Péter bíboros, prímás esztergom-budapesti érsek fogadta Magyar Péter miniszterelnököt a budapesti prímási palotában - tudatta a főegyházmegye kedden a Facebook-oldalán.