Hírek
2025. Március 26. 10:39, szerda |
Helyi
Forrás: Györffy István Katolikus Általános Iskola és Szent Erzsébet Óvoda
Állatvédelem a Györffyben

A Györffy István Katolikus Általános Iskolában és Szent Erzsébet Óvodában fontos az állatvédelem, s ennek hangsúlyozása a gyerekek körében.
Úgy gondoltuk, hogy Állatbarát és Ökoiskolaként sokat tudunk tenni az állatvédelemért, az állatok megóvásáért.
Egy állatot támogathatunk az állatok névleges örökbe fogadásával is. Így iskolánk négy osztálya: a 4.a, a 4.b, 6.b, és a 6.a osztály „Jótündérei” váltak tiszteletbeli nevelőszülővé. Ennek tényét egy személyre szóló oklevéllel hálálta meg az állatkert, melyeket büszkén állítanak ki a tantermeikben a gyerekek. Nevüket az állat kifutójánál egy időjárásálló táblán is megjelöli az állatkert. Büszkék vagyunk tanulóinkra!
Ezáltal is erősödött a gyerekek tudatossága, felelősségvállalása a környezet-, természet- és az állatvédelem területén. Köszönjük a szülők támogató hozzáállását, segítségét, pedagógusaink és iskolatitkárunk szerepvállalását
ebben az ügyben!
Erős Edit tanító
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi
KÖNNYEN AKARTAK AUTÓHOZ JUTNI
Nem mindennapi módon próbált autót szerezni egy férfi és annak családja Jászjákóhalmán. A vádirat szerint arra kényszerítették áldozatukat, hogy írja át nevükre a gépjárművet és írja alá az adásvételi szerződést.
2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi
VÉDJÉK NÖVÉNYEK A NÖVÉNYEKET
Védjék növények a növényeket! Ez a „Magyarország legszebb konyhakertje” idei mottója. A mozgalom évről évre több települést vont be, idén már átlépte a háromszázötvenet.
2025. Augusztus 01. 08:00, péntek | Helyi
RABLÁS LETT A ZENEHALLGATÁS VÉGE
A gyanúsított mindent tagad, pedig a rendőrök nála találták meg a mobiltelefont. Talán a fogdán felfrissül az emlékezete.
2025. Július 31. 09:17, csütörtök | Helyi
SNICCERREL RABOLT
A Szolnoki Járási Ügyészség felfegyverkezve elkövetett rablás bűntette miatt emelt vádat egy 48 éves férfival szemben.