Hírek
2012. December 14. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Átvállalja a minimálbér-emelést a kormány

Állami támogatást kap 12 ágazat jövőre az első félévben arra, hogy az előírtnak megfelelően emeljék a minimálbért. A döntés szerint a minimálbér 93 ezer forintról 98 ezer forintra, a garantált bérminimum 108 ezerről 114 ezer forintra emelkedik jövőre.
Hétfőn állapodnak meg az érintett szervezetek arról, hogyan juthat majd el a munkaadókhoz az állami támogatás, de a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége szerint a Társadalombiztosítási járulékból kellene levonni a támogatás összegét.A VOSZ főtitkára, Dávid Ferenc azt mondta a Gazdasági Rádiónak, hogy ez minden teljes munkaidőben foglalkoztató munkavállalót érint január elsejétől, és nem a munkáltató döntésén múlik. A bértarifát, akár a minimálbért akár a garantált bérminimumot meg kell adni, ez mindegy 620 ezer magyar munkavállalót érint. A kormánynak még a minimálbér kihirdetése előtt a Nemzetgazdasági és Társadalmi Tanáccsal is konzultálnia kell, ezt a munka törvénykönyve írja elő.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 04. 07:45, csütörtök | Belföld
Lázár János: aki a közutat versenyzésre használja, az a többi közlekedő életére tör
2025. Szeptember 04. 07:38, csütörtök | Belföld
A kínai győzelem napján vett részt Szijjártó Péter
Magyarország egy olyan ország, amely nem a világ blokkosodásában, hanem egy globális együttműködésben érdekelt - mondta a külügyminiszter.
2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld
Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre
A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.
2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza
Egész biztosan elkészül 2027 végéig a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza, ami komoly előrelépést jelent majd hazánk és az egész térség energiabiztonságának szempontjából -