Városlista
2026. augusztus 8, szombat - László

Hírek

2023. Május 22. 16:59, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Autós üldözés után fogtak el egy 15 éves fiút és felnőtt társát Zalaegerszegen

Autós üldözés után fogtak el egy 15 éves fiút és felnőtt társát Zalaegerszegen

Autós üldözés után sikerült elfognia a rendőröknek azt a gépkocsival menekülő 15 éves fiút, aki fának ütközve állt meg, de felnőtt társával el akart futni a helyszínről.

A Zala Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője, Sznopek Veronika az MTI-nek elmondta: péntek este Zalaegerszeg közelében, a 74-es főúton akartak ellenőrizni a rendőrök egy személyautót, amelynek sofőrje azonban nem állt meg a jelzésre, hanem a lámpáit lekapcsolva nagy sebességgel továbbhajtott.

Az egyenruhások azonnal a gépkocsi után mentek, amely az Ady Endre utcában egy fának csapódott. A baleset során nem sérült meg senki, a helyszínről az autó vezetője és utasa is el akart szaladni.

A rendőrök mindkét embert pillanatok alatt elfogták és előállították a közeli rendőrkapitányságra. Mint kiderült, a személyautót egy 15 éves fiú vezette, akit eltűnés miatt körözött a Győri Rendőrkapitányság, az autóban pedig mellette ült 44 éves férfi rokona, akit az eset után őrizetbe vettek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 07. 13:00, péntek | Belföld

Olajszállítási szerződést kötött a Janaf és a Mol

A horvát olajvezeték-üzemeltető Janaf és a Mol-csoport megállapodást kötött 2,05 millió tonna nyersolaj szállításáról 2026-ra - közölte a horvát társaság csütörtökön.

2026. Augusztus 07. 10:00, péntek | Belföld

Gajdos László: nem ment szabadságra a vízügyi államtitkár

Az élő környezetért felelős miniszter visszautasította a Fidesz-frakció állítását, miszerint Kelemen Ágnes, a tárca vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkára szabadságra ment volna a válsághelyzet idején.

2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld

Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon

2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld

Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni

A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.