Városlista
2026. január 28, szerda - Károly,

Hírek

2019. Május 22. 10:57, szerda | Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay

Az amerikai légierő orosz bombázókat és harci gépeket fogott el Alaszka partjainál

Az amerikai légierő orosz bombázókat és harci gépeket fogott el Alaszka partjainál

Az amerikai légierő gépei négy Tu-95MSZ típusú orosz hadászati bombázót és a két Szu-35-ös nehéz vadászbombázót fogtak el - közelítettek meg és kísértek - Alaszka partjainál

- jelentette be kedden az Észak-amerikai Légvédelmi Parancsnokság (NORAD). A NORAD közleménye szerint a hétfőn történt elfogáshoz az amerikai légierő F-22-es harci repülőgépeit riasztották, de az információt csak kedden hozták nyilvánosságra.

Az orosz harci gépek ugyan berepültek az amerikai légtérvédelem légvédelmi azonosítási zónájába - amely Alaszka nyugati partjaitól mintegy 200 mérföldnyire terjed ki - de megmaradtak a nemzetközi légtérben.

Az orosz védelmi tárca a Twitteren reagált a történtekre. A minisztérium szerint az amerikai vadászgépek útjuk egy szakaszán elkísérték az orosz repülőrajt.

A NORAD vezetői úgy értékelték, hogy a berepülések Moszkva azon erőfeszítéseinek sorába illeszkednek, amelyekkel részben potenciális válsághelyzetre készíti fel légierejét, részben pedig erejét kívánja fitogtatni ellenfeleinek.

Amerikai kommentátorok arra hívják fel a figyelmet: az Alaszkához közeli berepülésekre pár nappal azt követően került sor, hogy Mike Pompeo amerikai külügyminiszter Szocsiban Vlagyimir Putyin orosz elnökkel tárgyalt, és arra figyelmeztette Oroszországot, hogy ne avatkozzék be a 2020-as amerikai választási folyamatba.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 28. 07:40, szerda | Külföld

Robert Fico: Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást

Robert Fico szerint Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást - a szlovák miniszterelnök ennek a nézetének Pozsonyban tartott sajtótájékoztatóján adott hangot kedden.

2026. Január 27. 07:36, kedd | Külföld

Teherforgalmi határátkelőket zártak le balkáni fuvarozók az EES bevezetése miatt

osznia-Hercegovina, Szerbia, Montenegró és Észak-Macedónia fuvarozói hétfő délben blokád alá vonták az Európai Unióval közös teherforgalmi határátkelőhelyeket - közölték az érintett szakmai szervezetek.

2026. Január 26. 07:04, hétfő | Külföld

Forrnak az indulatok az USA-ban, miután lelőttek egy tüntetőt

Alapos vizsgálatot ígért Kristi Noem amerikai belbiztonsági miniszter vasárnap, miután egy nappal korábban egy határőrségi ügynök dulakodás után lelőtt egy tüntetőt, aki a feltételezés szerint fegyverrel fenyegetőzött.