Városlista
2025. november 21, péntek - Olivér

Hírek

2020. Szeptember 30. 14:03, szerda | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Az autósok az utolsó negyedévben havi matricákkal már jobban járnak

Az autósok az utolsó negyedévben havi matricákkal már jobban járnak

A Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. (NÚSZ Zrt.) az idén is leállítja október elsejével az év hátralevő részére az országos éves matricák értékesítését a viszonteladók körében,

ugyanis a fizetős úton közlekedők havi matricákkal már jobban járnak az utolsó negyedévben - erre figyelmeztet a NÚSZ Zrt. az MTI-hez eljuttatott keddi közleményében.

A járművezetők 2020-ra eddig közel 490 ezer darab országos éves e-matricát vásároltak, ami több mint bruttó 21 milliárd forintos bevételt jelentett a magyar költségvetésnek - ismerteti a szolgáltató.

A közleményben kifejtik, hogy mivel az országos éves e-matricák mindig a tárgyévet követő év január végéig érvényesek, ezt a típust - díjkategóriától függően - nyárig éri meg megvásárolni. Országos, 2020-ra érvényes e-matrica vásárlására október 1-től már csak a társaság ügyfélszolgálati irodáiban, illetve online értékesítési felületén, az ematrica.nemzetiutdij.hu oldalon lesz lehetőség - tájékoztattak.

A 2021-re érvényes éves matricák előértékesítését a NÚSZ szokás szerint december elsején indítja.

Címkék: útdíj, autós, matrica

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 21. 07:29, péntek | Belföld

Fegyvert fogott a köztársasági elnök

Sulyok Tamás a Magyar Honvédség főparancsnokaként lő- és menetgyakorlatán vett részt, az MH BHD püspökszilágyi kiképzőbázisán.

2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, többfelé havazhat is

Borult, csapadékos idő várható a hétvégén, pénteken és szombaton többfelé havazhat, és a szél is megélénkül - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

2025. November 21. 07:24, péntek | Belföld

Koncz Zsófia: akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok

Akkor tudunk erős nemzetet építeni, ha boldogok a családok, hiszen a családok jelentik a magyarság erejét

2025. November 20. 07:31, csütörtök | Belföld

Ingatlanfejlesztők: 2025 a lakáspiaci fordulat éve lett Magyarországon