Városlista
2025. február 12, szerda - Lívia

Hírek

2020. November 26. 14:08, csütörtök | Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Az élményajándékot jobban értékelik az idősebb gyerekek

Az élményajándékot jobban értékelik az idősebb gyerekek

Ahogy a gyerekek nőnek, egyre jobban örülnek az élményajándéknak a tárgyak helyett - ezt állapította meg az Illinois Egyetem chicagói intézményének kutatása.

Az egyetem docense, Lan Nguyen Chaplin által vezetett kutatás a gyerekek és serdülők ajándékokkal kapcsolatos hozzáállását vizsgálta. Arra az eredményre jutottak, hogy 3 és 12 éves kor között a gyerekek jobban örülnek a tárgyi ajándékoknak. Ám az idősebb gyerekeket már inkább az élményajándékok teszik boldoggá.

"Ez azt jelenti, hogy a serdülők nagyon vágynak az élményekre, nemcsak drága anyagi dolgokra, mint azt egyesek gondolhatják" - vonta le következtetését Chaplin.

Mint hozzátette, természetesen a kisebb gyerekek is szeretik az élményeket. Egész ágazatok - köztük a vidámparkok és Disneyland - alapult erre. A kisgyermekek szinte eksztázisban vannak az élmény során. Ahhoz azonban, hogy ezek a tapasztalatok tartós boldogságot nyújtsanak, a gyermekeknek képeseknek kell lenniük felidézni az esemény részleteit jóval azután, hogy véget ért - idézte a phys.org tudományos ismeretterjesztő portál cikke a marketinggel foglalkozó tanárt.

A legózás vagy plüssállatokkal való játék okozta örömnek megmarad a fizikai emlékeztetője. De egy élményt nagyon nehéz átélni egy kisgyereknek azt követően, hogy elmúlt. Chaplin szerint ezen azzal lehet segíteni, ha az ilyen élményeket a család rögzíti: fényképeken vagy videókon örökítik meg a közös kirándulást, játékot, születésnapot. Ez segít a kisgyerekeknek abban, hogy újra átélhessék az élményt, és egyúttal a közösen megszerzett élmény értékét is megtanulják.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 12. 07:49, szerda | Életmód

Megújul idén a gyulai vár

Megújul idén a gyulai vár, a kiállítóhelyet működtető cég szakemberei több lépcsőben terveznek átalakításokat az egykori erődítményben. Az elképzelések között szerepel a várkiállítás frissítése is

2025. Február 11. 09:26, kedd | Életmód

Ingatlan.com: gyorsabban emelkedik a lakások ára a vártnál

Több mint 9 százalékkal nőttek a lakásárak januárban az egy évvel korábbihoz képest, ami gyorsabb drágulás, mint amire számítani lehetett – közölte az ingatlan.com hétfőn az MTI-vel januári lakásárindexének adatai alapján.

2025. Február 10. 08:08, hétfő | Életmód

Róma után Debrecenben látható az Eredet című kiállítás

Róma után Magyarországon először Debrecenben, a Modern és Kortárs Művészeti Központban (MODEM) látható szombattól az Eredet című kiállítás, amely 12 kortárs magyar művész Mózes öt könyvéről szóló alkotásait mutatja be.

2025. Február 09. 09:40, vasárnap | Életmód

Számos program lesz a farsangi időszakban a Balatonnál

Több tucat program - közöttük kisebb-nagyobb fesztivál, bál, jelmezes felvonulás, kerékpártúra, autós találkozó - várja az érdeklődőket a farsangi időszakban a Balatonnál