Városlista
2026. július 30, csütörtök - Judit

Hírek

2023. Július 17. 23:25, hétfő | Helyi
Forrás: Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság

AZ ELMÚLT HÉT KÖZLEKEDÉSRENDÉSZETI TAPASZTALATAI JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOKBAN

AZ ELMÚLT HÉT KÖZLEKEDÉSRENDÉSZETI TAPASZTALATAI JÁSZ-NAGYKUN-SZOLNOKBAN

A Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei rendőrök az elmúlt héten szárazföldön és vízen több ittas járművezetőt szűrtek ki a forgalomból.

Az elmúlt héten az egyenruhások a közutakon 17, míg vízen 8 ittas vezetővel szemben kezdeményeztek eljárást. A közlekedésrendészek 578 gyorshajtót mértek be a vármegye útjain, valamint 12 személyi sérüléssel járó közúti közlekedési balesetben intéztek. A rendőrök 266 kerékpárost ellenőriztek, és 42 esetben állapítottak meg valamilyen szabálysértést.

A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársai akárcsak a közúton, a vízen közlekedők esetében is kiemelt figyelmet fordítanak az ittasan vezetők kiszűrésére. Ahogy az utakon, úgy a vízen is zéró tolerancia van érvényben az alkoholfogyasztásra. Ha valaki szeszes italt fogyasztott, nem vezethet gépi, illetve nem gépi meghajtású vízi járművet sem!

Felhívjuk továbbá a közlekedők figyelmét, hogy tudatosan tartsák be a közlekedési szabályokat. A közlekedésbiztonsági helyzet további javítása, valamint a baleseti szempontból kiemelt szabályszegések visszaszorítása érdekében a rendőrök folyamatosan hajtanak végre különböző közlekedésrendészeti akciókat. Az ellenőrzésekkel a rendőrség célja a baleseti kockázat és a balesetek számának csökkentése.

...hogy mindenki hazaérjen!

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 30. 10:34, csütörtök | Helyi

Négy autó volt érintett egy szolnoki balesetben.

Parkoló személygépkocsinak gurult neki egy autó szerda délután Szolnokon, a Lengyel légió utcában.

2026. Július 29. 09:07, szerda | Helyi

Csütörtöktől harmadfokú hőségriasztás

Az országos tisztifőorvos a HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. előrejelzése alapján harmadfokú hőségriasztást rendel el az ország egész területére július 30-tól.

2026. Július 28. 15:37, kedd | Helyi

Több mint húsz beavatkozás történt a szél miatt

A hétfői erős szél Jász-Nagykun-Szolnok vármegyében is károkat okozott.

2026. Július 28. 10:14, kedd | Helyi

Továbbra is égnek a bálák Tiszasülynél

A tűzoltók szombat óta felügyelik a tüzet.