Hírek
2021. Február 11. 08:40, csütörtök | Helyi
Az óvónénik is várják már az enyhítést
Szerencsés lesz-e a 2021-es év az óvoda és a gyermekek szempontjából? - kérdeztük Balajtiné Sütő Margittól, a Kuthen úti Óvoda tagóvoda-vezetőjét.
Mint megtudtuk, szerencsésen indult, hiszen az óvoda teljes létszámmal nyitott január 4-én, így folytatódhat a nevelési év.
Jelenleg is zajlanak a projektek a csoportokban. Most, hogy megérkezett tél, ezen évszak köré építik a feladatokat az egészségmegőrzéstől, a vitaminokon át a réteges öltözködésig, de már a farsangra is készülnek a csoportok.
A szülőkkel zárt online közösségi felületen tartják a kapcsolatot, ahol tájékoztatják a szülőket is gyermekükről. A jelmezes, vidám farsangot is megörökítik a szülőknek.
Az óvónőknek hiányzik a napi kapcsolat a szülőkkel, remélhetőleg tavasszal már tudják őket fogadni rendezvényeiken.
Az iskolába menő gyerekekkel külön foglalkoznak mindennap. 35 gyermek tanköteles korú, velük a négy tehetségműhelyben is külön foglalkoznak.
A leendő óvodások beíratása remélhetőleg már személyesen is megtörténhet, hiszen ez a szülőknek, gyermekeknek és az óvodapedagógusoknak is fontos.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 30. 06:00, csütörtök | Helyi
TÉRKÉPES FUTÁS KARCAG BELVÁROSÁBAN
Futni, tájékozódni egyszerre. Idén is sokakat megmozgatott a karcagi belvárosi térképes futás.
2025. Október 30. 06:00, csütörtök | Helyi
TARAJOS SÜLÖK TŰNTEK EL
Eltűntek a Jászberényi Állat és Növénykert tarajos süljei. Hála a megfeszített keresőmunkának, az egyikük gyorsan előkerült.
2025. Október 30. 06:00, csütörtök | Helyi
SZOLNOKI DROGDÍLER KERÜLT LETARTÓZTATÁSBA
A Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette miatt indítványozta egy 51 éves férfi letartóztatását.
2025. Október 30. 06:00, csütörtök | Helyi
JELZETT A SZÉN-MONOXID ÉRZÉKELŐ ABONYBAN
Jelzett a szén-monoxid-érzékelő Abonyban, egy Móricz Zsigmond utcai családi házban. Egy négyfős család köszönheti az életét az eszköznek.
