Hírek
2022. Augusztus 10. 05:00, szerda | Helyi
AZ ÚJ KERÉKPÁRÚTTAL ISMERKEDTEK A BRINGÁSOK

Az Ismerd meg az új kerékpárutat, tekerj a biztonságodért - címmel hirdettek kerékpáros bejárást a Bringaakadémia és az önkormányzat.
Az elmúlt időszakban több kerékpárút-szakasz épült a városban és meglévő kerékpárutakat is felújítottak.
Mint Nagy Zoltán, a Bringaakadémia képviseletében elmondta, az indulóknak öt ellenőrző pontot kell felkeresniük, ahol különböző kerékpáros ügyességi feladatokat kaptak a szervezőktől.
A nap célja egyrészt a családok körében a kerékpározás népszerűsítése volt, másrészt a megváltozott forgalmi rendek megismerése a kialakított kerékpárutak, kerékpársávokon a szabályos és biztonságos használat elsajátítása.
A szakember arra kéri a közlekedőket, figyeljék a kihelyezett KRESZ táblákat és még iskolakezdés előtt a gyerekekkel is menjenek végig a szülők a megváltozott útszakaszokon, hiszen van olyan útszakasz, ahol kerékpársávokat alakítottak ki, és nem teljes kerékpárút épült. Az ezen való közlekedésnek is megvannak a kerékpáros és autós szabályai - pl. a 1,5 méteres távtartás a biciklisek elhaladása mellett -, amit még a szünetben nem árt begyakorolni. Az autósokat is arra kéri a szakember, hogy ne megszokásból vezessenek, hiszen több útszakaszon rájuk vonatkozó új táblákat is kihelyeztek a kerékpárosok védelmében.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 24. 08:27, csütörtök | Helyi
Víz- és Környezetgazdálkodási Akadémia
Iskolánk 10. évfolyamos diákjaival a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar Víz- és Környezetgazdálkodási Intézetében jártunk.
2025. Április 22. 17:06, kedd | Helyi
Vetélkedtek a jászsági iskolák
Jászapáti és Jászfényszaru fiataljai bizonyultak a legjobbnak.
2025. Április 21. 12:08, hétfő | Helyi
Újabb csapás dílerre
Ezúttal egy karcagi, új pszichoaktív anyaggal kereskedő fiatalembert vettek őrizetbe a rendőrök. A bíróság letartóztatta.
2025. Április 20. 11:08, vasárnap | Helyi
ÚJABB JÁSZSÁGI DÍLER ŐRÍZETBEN
A jászladányi rendőrök a Tisza MEKTO bevetési egységével közreműködve egy helyi dílerre csaptak le.