Városlista
2025. június 13, péntek - Antal, Anett

Hírek

2019. December 17. 13:04, kedd | Belföld
Forrás: mti

Az ünnepek idején is lesz véradás

Az ünnepek idején is lesz véradás

A karácsonyi és az újévi ünnepek idején is lesz véradás – mondta el Nagy Sándor, az Országos Vérellátó Szolgálat főigazgató-helyettese kedden az M1-en.

A főigazgató-helyettes jelezte: a legrövidebb ideig eltartható vérkészítmények öt napig használhatók, ezért nem megengedhető, hogy ne legyen véradás a két ünnep közötti időszakban. December 27-én minden vérellátó ki fog nyitni, és 7 óra 30 perctől 12 óráig várják a véradókat.

Szólt arról is, hogy a munkaszüneti napokon a levett vér átlagos mennyiségének csak 35-40 százalékát használják fel, de ezt viszont biztosítani kell, hiszen ebben az időszakban nincs utánpótlás.

Nagy Sándor hozzátette, évente mintegy 250 ezren adnak vért, 200 ezer ember pedig rendszeresen megteszi ezt. Alkalmanként 4,5 deciliter vért vesznek le.

Címkék: ünnepek, véradás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 13. 06:36, péntek | Belföld

Agrometeorológia: folytatódik a csapadékszegény időjárás

Folytatódik a csapadékszegény időjárás, az ország túlnyomó részén tovább szárad majd a talaj és az aszály fokozódására lehet számítani - írta a HungaroMet zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2025. Június 13. 06:35, péntek | Belföld

MÁV-vezérigazgató: a Siemens által szállított valamennyi sorompó teljes körű átvizsgálása indult

A Siemens által szállított valamennyi magyarországi sorompón karbantartási és üzemeltetési auditot végez a cég, amely a jövő hét közepéig tart

2025. Június 12. 07:32, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Brüsszel foghatja a fejét, miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással

Magyarország számára jó hír az amerikai-kínai kereskedelmi megállapodás véglegesítése, Brüsszel viszont foghatja a fejét - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán a Facebookon.

2025. Június 12. 07:31, csütörtök | Belföld

Polt Pétert választották az Alkotmánybíróság elnökévé

Polt Pétert választotta az Alkotmánybíróság (Ab) elnökévé szerdán az Országgyűlés, új legfőbb ügyésznek pedig Nagy Gábor Bálintot választották meg.