Hírek

2012. Május 29. 14:17, kedd | Sport
Forrás: mno.hu / MTI

Bajnok a Szolnok

A címvédő Szolnok történetének negyedik aranyérmét szerezte meg a férfi kosárlabda NB I-ben, miután a döntő negyedik mérkőzésén 102–84-re legyőzte a vendég Szombathelyt, így 3–1-es összesítéssel megnyerte a párharcot.

A címvédő és negyedik aranyérmükre hajtó szolnokiak az első hét percben hat triplát dobtak, ennek ellenére az ötödik percben vezettek először (13–12). Az eddigi egyetlen bajnoki címüket 2008-ban elhódító Szombathelyben ugyanis Szabó és a 40. évében járó – könyöksérüléssel küszködő – Kálmán nagyszerű formában játszott. Az 57 (!) pontot hozó nyitónegyedet követően 15 ponttal elhúztak az idén kupagyőztes Tisza-partiak, sőt a 14. percben Fodor hármasával 20 pontra nőtt a különbség, ami már eldönteni látszott a meccs és a bajnoki cím sorsát. A nagyszünetben 63–40 volt az állás.

Az alapszakaszt megnyerő Falco a térfélcsere után próbált faragni a hátrányából, ám 20 pontnál nem tudott közelebb kerülni Pór Péter együtteséhez, amelyben Báder ekkor már 19 pontnál járt. A vasiaknál a 12 pontos Pantelicet dulakodás miatt kiállították, ezzel megpecsételődött a vendégcsapat sorsa. A 86–57-ről induló zárószakaszra már nem maradtak izgalmak, az Eurochallenge Kupában negyedik helyen végzett Szolnok a hajrára kiengedve is megszerezte harmadik győzelmét a fináléban.

Szolnoki Olaj–Falco-Szova KC Szombathely 102–84 (35–22, 28–18, 23–17, 16–27)
legjobb dobók: Gay 19, Báder 19, Horváth 16, Mills 12, Trepák 12, Trotter 10, illetve Timberlake 25, Szabó 15, Pantelic 12.

A Szolnok korábban 1991-ben, 2007-ben és 2011-ben ünnepelt bajnoki címet.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 17. 17:22, szerda | Sport

Párizs 2024 - Száz nappal a rajt előtt már 150 kvótája van Magyarországnak

Már százötven kvótája van a magyar csapatnak, mely összességében közel kétszáz fős lehet

2024. Április 16. 21:49, kedd | Sport

Csak századmásodpercekre az első helytől

Gender Tamás Junior 2024. 04. 10-13. között Franciaországban, Champions of the Future (RGMMC) bajnokság keretein belül, Val d\'Argenton-ban a Circuit de karting du Val d\'Argenton-on versenyzett.

2024. Április 16. 10:14, kedd | Sport

Bronzérem az Euro Trophy-n

Beszélgetés a nem kicsit boldog Szabó Bende gokartversenyzővel az Euro Trophy után.

2024. Április 13. 06:00, szombat | Sport

Sós Csaba: Milák egyedi utat jár, de jóval előrébb tart, mint amire számítani lehetett

A szövetségi kapitány szerint Milák Kristóf egyedi utat jár be, és az úszók pénteken zárult országos bajnokságán jobban teljesített, mint amire ő számított.